close
MENU

Publications

Key contacts
11 March 2019

Challenges for Ukrenergo: the role of a company in a new electricity market? (in Ukrainian)

Source: MIND

І через що ще належить пройти підприємству, аби стати повноцінним оператором системи передачі

Для роботи нового ринку електричної енергії важливим є виконання НЕК «Укренерго», як оператором системи передачі, всіх вимог закону України «Про ринок електричної енергії». Проте, за кілька місяців до впровадження анонсованих новацій стали очевидними затримки з підготовкою до зміненого формату роботи. Так, 28 лютого 2019 року на Українському енергетичному форумі голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук зазначив перепони із розробкою інформаційної платформи для запуску з 1 липня 2019 року оптового ринку електроенергії. Про особливості функціонування та підготовки оператора системи передачі до ринкових реалій спеціально для Mind розповіла Марина Гріцишина, експерт-консультант з енергетичних проектів.

Оператором системи передачі є учасник ринку електричної енергії, відповідальний за надійну передачу електроенергії від виробників до операторів системи розподілу за допомогою високовольтних електричних мереж. Зазвичай оператори належать до природних монополій та часто повністю або частково перебувають у власності держави. Кожна країна ЄС має одного оператора системи передачі. Виключенням є лише Німеччина, де існують чотири таких оператори.

З впровадженням нового ринку електроенергії в Україні таким оператором має стати Державне підприємство «НЕК «Укренерго». А для цього – відповідати певним вимогам.

Read More

Share:

More Publications
Show More