close
MENU

Publications

Key contacts
5 March 2019

The current in European: how Ukraine liberalises its electricity market (in Ukrainian)

Source: MIND

Особливості впровадження нових ринкових умов на підставі досвіду ЄС

6 лютого 2019 року Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки провів круглий стіл на тему: «Роздрібний ринок електричної енергії України: перший місяць функціонування, виклики, проблеми та шляхи їх подолання». На круглому столі були підведені підсумки першого місяця роботи роздрібного ринку. Впровадження роздрібного ринку електричної енергії є одним із етапів лібералізації ринку електричної енергії України. З огляду на початок впровадження в дію реформ ринку, експерт- консультант з енергетичних проектів Марина Гріцишина розповіла про особливості лібералізації ринку електричної енергії.

Міжнародні зобов’язання України щодо реформування ринку електричної енергії встановлені Договором про заснування Енергетичного співтовариства та Угодою про асоціацію між Україною та Європейським союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами. У рамках виконання міжнародних зобов’язань 17 грудня 2018 року було проведене п’яте засідання Ради асоціації між Україною та Європейським союзом. Щодо енергетичного сектору, Європейським союзом визнано прагнення України забезпечити повну інтеграцію енергетичного ринку після завершення реформ.

На виконання міжнародних зобов’язань Україною 1 липня 2019 року очікується впровадження нового ринку електричної енергії в країні. Цій події передувало прийняття у квітні 2017 року Закону України «Про ринок електричної енергії» та актів вторинного законодавства. Очікується, що реалізація передбачених Законом України «Про ринок електричної енергії» реформ призведе до лібералізації ринку електричної енергії України та його функціонування на конкурентних засадах.

До основних цілей реформи ринку електричної енергії належить створення конкурентоспроможного ринку на оптовому та роздрібному рівні. Реформа ринку електричної енергії повинна відкрити доступ до ринку для нових учасників, надати споживачам право вибору та доступні ціни на електропостачання.

Проте для кращого розуміння процесу реформування цієї галузі важливо поглянути на весь процес з урахуванням досвіду інших країн.

Read More

Share:

More Publications
Show More