close
MENU

Publications

Key contacts
12 April 2018

Нові тренди у діяльності АМКУ (in Ukrainian)

Source: Yuridichna Gazeta

Нові тренди у діяльності АМКУ

Як уникнути чи суттєво зменшити ризики переслідувань за антиконкурентні узгоджені дії

Найвищі штрафи у 2017 році АМКУ були накладені за антиконкурентні узгоджені дії, що полягають в укладенні договорів дистрибуції, що призводять до обмеження конкуренції на ринку, та спотворенні результатів торгів.

Під час VII Міжнародного форуму з конкуренційної політики, який відбувся 15 березня 2018 року, Голова Антимонопольного комітету України (далі – АМКУ) Юрій Терентьєв презентував Річний звіт АМКУ за 2017 рік.

У 2017 році АМКУ зосередив свою увагу на фармацевтичному, паливно-енергетичному та телекомунікаційному секторах, а також на галузях транспорту та споживчих товарів. АМКУ дослідив 317 випадків антиконкурентних узгоджених дій, що є порушенням, передбаченим ст. 6 Закону України “Про захист економічної конкуренції” (далі – Закон). Порушення у вигляді зловживання домінуючим (монопольним) становищем (795 справ) та антиконкурентних дій органів влади (610 справ) залишаються найбільш поширеними порушеннями конкурентного законодавства. Кількість рішень у справах про недобросовісну конкуренцію, що прийняті АМКУ в 2017 році, становить 256. Приблизно 81% цих порушень (208 випадків) кваліфіковані як “отримання конкурентних переваг шляхом поширення інформації, що вводить в оману”.

Як вказує АМКУ, у 2017 році 22,7% його рішень були оскаржені у суді, тоді як лише 3,1% з них були визнані недійсними повністю або частково.

Read More

Share:

More Publications
Show More