close
MENU

Publications

Key contacts
7 February 2018

Procedure update: the first practice (in Ukrainian)

Source: Yuridichna Gazeta

Минуло майже два місяці після того, як в Україні оновилося процесуальне законодавство. Ми вирішили запитати юристів, як ці зміни вплинули на їхню роботу.

«15.12.2017 р. – знакова дата для адвокатів, практикуючих юристів та усього суддівського корпусу, адже в це день відбулося повне оновлення процесуального законодавства. Всі справи, які розглядалися судами протягом тривалого часу, почали розглядатися за новими правилами. Практика свідчить, що на першому етапі розгляду справ більшість правників та суддів не опанували такі зміни. На нашу думку, це очікуваний перехідний період адаптації до нового законодавства.

Під час підготовки до перших судових засідань, які мали відбутися за новими правилами, юристи зіштовхнулися з питанням визначення стадії судового процесу, з якої підлягають розгляду незавершені справи. Саме зі стадією розгляду справи за новими правилами пов’язується можливість подання доказів, визначення обставин, які підлягають доказуванню, подання заяв по суті спору та вчинення інших процесуальних дій.

Зважаючи, що вказане питання залишено поза увагою законодавчого урегулювання, судді приймають різні процесуальні рішення у таких випадках. Виходячи з практики, більшість таких рішень приймаються без шкоди для реалізації прав сторін, пов’язаних з доказуванням власної позиції.

Read More

Share:

More Publications
Show More