close
MENU

Publications

Key contacts
22 March 2019

Ukrainian way of international trade (in Ukrainian)

Source: Yuridichna Gazeta

Минулий рік виявився активним та насиченим для міжнародної торгівлі в усьому світі. Поступовий перехід найбільших економік від політики загальної торговельної лібералізації до захисту внутрішніх ринків супроводжується переформатуванням експортних потоків та глобальних ланцюгів доданої вартості. Як це стосується України та які можливості відкриваються для українських виробників — про це піде мова далі.

Угоди про преференційну торгівлю: чи були засвоєні уроки?

Згідно з оцінками міжнародних економістів, епоха глобалізації завершується, а на горизонті вже нова ера з абсолютно відмінними характеристиками під кодовою назвою «slowbalisation». Пояснюється це тим, що глобально регулювати міжнародну торгівлю все важче, країнам легше домовлятися у вужчих колах, зі схожими інтересами та економічними процесами. Тому одним з останніх «трендів», що буде продовжуватися цього року, є укладення зон вільної торгівлі.

Преференційні угоди про вільну торгівлю вже давно стали одним з найважливіших інструментів регулювання міжнародних торговельних відносин у світі. Рух у бік посилення цього механізму є глобальним явищем. На сьогодні в СОТ вже нотифікована 291 відповідна угода.

Україна не є винятком: наразі у портфелі України 17 угод, що регулюють торгівлю з 47 країнами. Серед них є «угоди першого покоління» (скасовують виключно ввізні мита при торгівлі товарами) та «угоди другого покоління» (достатньо складні інструменти, які окрім тарифного регулювання, зосереджені на таких питаннях як торгівля послугами, конкуренція, захист інвестицій, регулювання інтелектуальної власності, трудові відносини, електронна комерція).

Read More

Share:

More Publications
Show More