close
МЕНЮ

Публикации

Ключевые контакты
7 ноября 2018

Как торговать током по «зеленому» тарифу (на украинском языке)

Источник: MIND

Що являтиме собою новий договір купівлі-продажу електроенергії з ВДЕ

У вересні 2018 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг оприлюднила проект постанови «Про затвердження нормативно-правових актів, що регулюють діяльність гарантованого покупця та купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом». Документ містить проект типового договору купівлі-продажу електричної енергії із відновлюваних джерел енергії гарантованому покупцю та порядок купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом. До включно сьогодні, 19 жовтня, регулятор очікує зауваження та пропозиції від органів державної влади, фізичних та юридичних осіб. Докладніше про те, що пропонується у проекті постанови, спеціально для Mind розповідає Марина Гріцишина, радник Sayenko Kharenko.

Ефективність запровадження нового ринку електричної енергії з 1 липня 2019 залежатиме від регулювання діяльності всіх учасників нового ринку. Для виробників електричної енергії із відновлюваних джерел («виробники ВДЕ») передбачені особливі умови роботи в новому ринку. Зокрема, виробники ВДЕ продаватимуть електричну енергію гарантованому покупцю, правонаступнику ДП «Енергоринок». Проте, для запровадження нового порядку роботи виробників ВДЕ Регулятору необхідно затвердити певні регуляторні акти. З цією метою у вересні 2018 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі — «НКРЕКП») оприлюднила проекти наступних актів:

  • Порядок купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом ( «Порядок»); та
  • Типовий договір купівлі-продажу електричної енергії між гарантованим покупцем та суб’єктом господарювання, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії («РРА» від «Power Purchase Agreement»).
Прочитать больше

Поделиться:

Больше Публикации
Показать больше