close
МЕНЮ

Публикации

Ключевые контакты
1 июля 2019

Грани прекрасного (на украинском языке)

Купити картину – не те ж саме, що звичайну річ у супермаркеті. На жаль, художня галерея не дає покупцю разом з картиною брошуру «Сто порад покупцю картин». Проте варто розібратися, які права на витвір мистецтва можуть знадобитися.

Кожен приходить до художньої галереї зі своєї метою: просто придбати та прикрасити картиною оселю або тримає в голові ідею, як використати зображення у бізнесі. Дехто довго планує купити картину та поповнити колекцію, а інші роблять покупку спонтанно, завітавши на аукціон, чи випадково купують у вуличного майстра, гуляючи містом. Картину підбирають за розміром та кольором до інтер‘єру кабінету або закохуються у окреме зображення, вже малюючи у своїх мріях, як воно виглядатиме на дизайнерській сукні, що продаватиметься у бутиках Парижу.

Незалежно від наміру придбати твір образотворчого мистецтва (картину, скульптуру, малюнок, гравюру тощо), треба із самого початку визначитись, для чого він вам потрібен? Від цього залежатиме, які саме вам потрібні права для реалізації задуманого.

Основні права

Які права має автор картини і що в нього залишається після продажу картини? Здавалось би, відповідь на поверхні – тільки-но картина перейшла у руки її нового власника, митець більше не має жодного відношення до неї. Тепер новий господар володіє, користується та розпоряджається нею. Картина – ось вона, у красивій рамці, до неї можна доторкнутися. Її можна купити та продати або віддати безоплатно, подарувати, передати у спадок. Вона може бути предметом договору, як будь-яка річ.

Однак, все не так просто, а нові господарі і митці часто не знають своїх прав.

Прочитать больше

Поделиться:

Больше Публикации
Показать больше