close
МЕНЮ

Новини

Ключові контакти
26 Листопад 2018

Антимонопольний комітет України наклав найвищий в історії штраф за порушення у сфері контролю за концентраціями

20 листопада 2018 року Антимонопольний комітет України (далі – АМКУ) наклав безпрецедентно високий штраф, який досягає близько 500 тисяч євро, за набуття контролю над Брокбізнесбанком без отримання попереднього дозволу на концентрацію. Цей випадок також є першим прецедентом накладення штрафу на фізичну особу як кінцевого бенефіціарного власника (далі – КБВ) суб’єкта господарювання-набувача.

Незважаючи на відсутність формального зв’язку між КБВ та одинадцятьма особами, які, ймовірно, придбали Брокбізнесбанк в інтересах КБВ, на пана Сергія Курченка було накладено штраф у розмірі 15 мільйонів гривень.

Розслідування перед накладенням штрафу тривало кілька років у співпраці з Генеральною прокуратурою та Службою безпеки України. Така співпраця дозволила АМКУ отримати докази наявності відносин контролю та ідентифікувати КБВ як набувача.

Незважаючи на те, що накладений штраф не перевищує граничний розмір, передбачений законодавством, який складає 5 відсотків від річного світового обороту набувача, очевидно, що АМКУ відхилився від власних рекомендаційних роз’яснень щодо розрахунку штрафів та наклав більший штраф, врахувавши особливості справи, зокрема, небажання відповідача співпрацювати під час проведення розслідування.

Подальші подробиці справи стануть відомі, коли АМКУ опублікує повний текст рішення. Однак, навіть на даному етапі зрозуміло, що АМКУ має намір збільшувати рівень штрафів за порушення у сфері контролю за концентраціями, щоб посилити превентивний ефект.

Попередній найвищий штраф за здійснення концентрації без отримання належного дозволу було накладено в грудні 2016 року у розмірі приблизно 100 тисяч євро (3 мільйони 15 тисяч гривень).

Поділитися:

Далі Новини
Показати більше