close
МЕНЮ

Новини

Ключові контакти
26 Березня 2019

Верховний Суд відкрив можливість для платників податків стягувати бюджетне відшкодування ПДВ з державного бюджету

Верховний Суд (у складі Великої Палати) ухвалив постанову, якою визначив, що платник податків в судовому порядку може стягнути напряму з державного бюджету заборговані йому суми бюджетного відшкодування з ПДВ.

Повний текст цієї постанови оприлюднений за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/80427413. Висновки такої постанови Великої Палати Верховного Суду є обов’язковими до врахування всіма судами при вирішенні схожих спорів.

З урахуванням цього рішення, всі платники, яким не відшкодоване бюджетне відшкодування з ПДВ (включно з періодами до 01.02.2016) або переплати з інших податків, можуть стягувати з держави такі суми разом з пенею (за наявності) в судовому порядку.

До прийняття постанови практична можливість платників повернути відповідні суми ПДВ була обмеженою, оскільки Тимчасовий реєстр заяв про бюджетне відшкодування ПДВ за періоди до 01.02.2016 фактично не працював, а відповідно до попередньої практики Верховного Суду стягнення податків з бюджету визнавалось неналежним способом захисту прав платників податків.

Відтепер всім платникам, яким держава заборгувала бюджетне відшкодування з ПДВ (включно із сумами, які повинні бути включені до Тимчасового реєстру заяв про бюджетне відшкодування ПДВ) або переплати з інших податків, варто звертатися до адміністративних судів із позовами про стягнення такої заборгованості з державного бюджету.

Податкова практика Sayenko Kharenko буде рада допомогти вам із супроводом цього процесу: консультуванням, підготовкою адміністративного позову, супроводженням справи в суді, а також із оформленням необхідних документів для повернення боргу через органи казначейства.

Якщо виникнуть запитання, просимо звертатися до партнера податкової практики Світлани Мусієнко та радника податкової практики Віталія Оджиковського.

Поділитися:

Далі Новини
Показати більше