close
МЕНЮ

Новини

12 Березня 2012

15ий щорічний День Міжнародного арбітражу IBA «Нейтральність: міф чи реальність?» (Швеція)

8-9 березня 2012 року в Стокгольмі відбувся 15ий щорічний День Міжнародного арбітражу IBA на тему «Нейтральність: міф чи реальність?».

Як завжди, ця, одна із найбільш значущих подій в низці міжнародних конференцій з арбітражу, зібрала провідних фахівців і практиків у галузі міжнародного арбітражу, корпоративних юристів, адвокатів, і представників світового суддівського співтовариства. На цей раз кількість учасників перевищила рекордні 500.

Тематика сесій була розділена на два основних блоки. Питання, які обговорювалися в ході першої сесії зачіпали актуальні практичні проблеми дотримання нейтральності в ході арбітражного розгляду. Друга сесія в основному була присвячена питанням нейтральності в рамках системи інвестиційного арбітражу. Було порушено і обговорюване сьогодні питання про необхідність перегляду Керівних принципів Міжнародної Асоціації Юристів щодо конфлікту інтересів у міжнародному арбітражі (IBA Guidelines on Conflicts).

Сесіїі дискусія були побудовані на інтерактивному обговоренні можливих практичних проблем і аспектів арбітражного розгляду в ракурсі дотримання принципу нейтральності розгляду спору з боку інституції, арбітрів та орієнтирів сторін (місце арбітражу, подання доказів, мова арбітражу, та ін).

Відомі доповідачі намагалися не тільки дати всебічний аналіз цих питань з урахуванням відмінностей у правових культурах і практиках, а й поділитися власним досвідом, що зробило дискусію особливо цікавою для аудиторії. В рамках другої сесії особливо можна відзначити емоційне обговорення проблеми суміщення в інвестиційному арбітражі функцій арбітра та представника сторони.

Тетяна Сліпачук, FCIArb, C.Arb, партнер юридичної фірми Sayenko Kharenko, як заступник голови Арбітражного комітету Міжнародної асоціації юристів активно брала участь у підготовці конференції. Як представник Арбітражного комітету вона також була запрошена взяти участь у 2-ій щорічній церемонії нагородження GAR Awards. Захід, організований керівництвом редакційної ради GAR, зібрало близько 250 провідних фахівців практики міжнародного арбітражу.

Поділитися:

Далі Новини
Показати більше