close
МЕНЮ

Новини

18 Липня 2013

Інформація про поточну ситуацію і можливі подальші дії вкладників колишнього банку Laiki і банку Bank of Cyprus

Спільно з нашими партнерами кіпрською юридичною фірмою Stelios Americanos & Co LLC пропонуємо Вашій увазі інформацію про поточну ситуацію і можливі подальші дії вкладників банків Laiki і Bank of Cyprus.

1. Судове провадження на Кіпрі і шлях до ЄСПЛ або Суду Справедливості ЄС:

Після рішення Верховного суду, прийнятого 7 червня 2013 р., наразі єдиним доступним способом захистити свої права є подача позову про відшкодування збитку до відповідного окружного суду на Кіпрі. Такий позов може бути поданий проти держави (Уряду), Центрального Банку Кіпру, відповідного банку (як на Кіпрі, так і в Греції) та інститутів Євросоюзу, які були залучені до прийняття антикризових заходів. Ми також стежимо за ходом і очікуємо на результати розслідування, проведеного спеціальним комітетом, призначеним Урядом з метою виявлення винних у кіпрській банківській кризі. Відповідно, буде також можливість подати позов проти високопоставлених осіб банків або держави, відповідальних за прийняття рішень, за порушення ними передбачених законом обов'язків, а також обов'язки належної турботи про вкладників та інших клієнтів банку (-ів). Позивачі можуть скористатися можливістю подачі групового позову і, таким чином, істотно знизити витрати кожного окремо. Проходження через всі судові інстанції на Кіпрі є умовою звернення до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Ми також досліджуємо можливість звернення до Суду справедливості Європейського Союзу (Court of Justice of the European Union ("CJEU")) у якості альтернативи. У даному випадку позов може бути поданий проти Єврокомісії (і, можливо, Європейського центрального банку) за те, що вони не виконали свої обов'язки і не вжили заходів щодо запобігання очевидних порушень законодавства ЄС. Позов також може бути доповнений окремим позовом про відшкодування збитку.

2. Продаж депозитів:

До нас не раз зверталися різні банки і фінансові інститути і виражали зацікавленість у купівлі за зниженою ціною банківських рахунків і депозитів, які потрапили під дію вжитих заходів. Тобто вкладникам пропонується продати/поступитися свої банківські рахунки в обмін на негайну грошову компенсацію, при цьому всі права та права вимоги відносно даних рахунків перейдуть покупцеві. Слід мати на увазі, що така грошова компенсація може бути виплачена на будь-який рахунок у будь-якій країні. Розмір компенсації залежить від суми на рахунку, а у випадку з банком Bank of Cyprus може досягти 65% від суми депозиту.

3. Останні послаблення обмежувальних заходів – Депозит в обмін на нерухомість на Кіпрі:

Відповідно до останнього декрету Центрального банку, використання фіксованих депозитів (дострокове припинення) можливе для здійснення оплати за покупку нерухомості на Кіпрі, за умови, якщо:

(aa) оплата коштів здійснюється безпосередньо на позичковий рахунок продавця нерухомості в рамках однієї і тієї ж кредитної організації, і

(bb) кредит продавцеві нерухомості був наданий до набрання чинності Першого Наказу 2013 р. «Про встановлення часових обмежувальних заходів на проведення операцій іноземними банками в надзвичайних ситуаціях;

(cc) кредитній організації надані обгрунтовуючі документи;

(dd) на поточному рахунку (у тому ж банку) недостатній баланс, щоб покрити суму оплати;

Решта суми фіксованого депозиту залишається на рахунку до закінчення терміну депозиту на існуючих умовах.

4. Нові критерії отримання громадянства:

Відповідно до рішення ради Міністрів Республіки Кіпр будь-яка особа, депозит якої в Банку Кіпру або в банку Laiki потрапив під дію декретів про списання коштів, може подати заяву на отримання кіпрського громадянства, якщо загальні втрати цієї особи склали 3 (три) і більше мільйона євро. Якщо втрати склали менше 3 (трьох) мільйонів євро, то така особа може подати на громадянство, якщо здійснить інвестиції у розмірі недостатньої суми. Процес отримання громадянства може бути завершений у найкоротший термін, тобто може зайняти всього пару місяців.
 
 
За додатковою інформацією просимо звертатися до Дмитра Корбута або Стеліоса Американоса.

Поділитися:

Далі Новини
Показати більше