close

Новини

Ключові контакти
19 May 2020

Україна запроваджує нові санкції проти Росії

14 травня 2020 року був опублікований Указ Президента України, що затверджує рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Указ містить перелік санкційних обмежень проти 377 фізичних осіб та 235 юридичних осіб. Санкції запроваджуються на період від одного до трьох років.

Відповідно до нових списків, продовжуються санкції проти соціальних мереж та вебресурсів, таких як «Одноклассники», «ВКонтакте» та «Яндекс», що були вперше запроваджені у 2017 році. Також вводяться санкції проти засобів масової інформації, включаючи СТС, Новий канал, регіональні російські радіостанції та кримські телерадіокомпанії.

До нових санкційних списків увійшла низка музеїв та наукових установ, наприклад, Державний Ермітаж, Державний музей образотворчих мистецтв імені О. С. Пушкіна, Інститут археології Російської академії наук, Руське географічне товариство, Московський державний університет імені М. В. Ломоносова та інші.

Як і раніше, основними видами санкцій проти фізичних осіб є візові обмеження та блокування активів.

Щодо юридичних осіб, основними видами санкцій лишаються блокування активів та зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань. Коли це доцільно, застосовуються також такі заходи, як припинення культурних обмінів, наукового співробітництва, освітніх та спортивних контактів, розважальних програм, заборона користування радіочастотним ресурсом України та анулювання або зупинення дії ліцензій та інших дозволів.

На додачу, Указ зобов’язує Уряд створити єдиний реєстр українських санкційних обмежень. Зараз в Україні немає офіційного ресурсу з консолідованою інформацією про українські санкції.

З повним переліком фізичних та юридичних осіб під санкціями можна ознайомитися за посиланнями:

Список фізичних осіб

Список юридичних осіб

За додатковою інформацією щодо санкцій та їх застосування звертайтеся до Аліни Плющ та Дмитра Гоцина.

 

Поділитися:

Далі Новини
Показати більше