close
МЕНЮ

Новини

Ключові контакти
6 Квітня 2020

Посилення карантинних заходів: обмеження вільного пересування громадян

2 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України посилив карантин через коронавірус. Повний текст Постанови № 255 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211» (Постанова КМУ) доступний за посиланням.

Ми відповіли на найпоширеніші запитання щодо обмеження вільного пересування громадян, що виникають у зв’язку з цими нововведеннями.

У яких місцях обов’язково вдягнути засоби індивідуального захисту (маску, респіратор)?

З 6 квітня 2020 року заборонено перебування в громадських місцях без засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.

 Що підпадає під поняття «громадське місце»?

На законодавчому рівні поняття «громадське місце» визначається в Законі України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їхнього шкідливого впливу на здоров’я населення», де під об’єктами, які вважаються громадськими місцями, розуміється частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка вільнодоступна або відкрита для населення в тому числі під’їзди, а також підземні переходи та стадіони.

Водночас у контексті Постанови КМУ поняття «громадське місце» охоплює значно ширший перелік інфраструктури загального користування. На рівні міста Київ КМДА уточнила, що підпадає під поняття «громадське місце». Повний текст Розпорядження Керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації КМДА від 04.04.2020 року № 12 «Про внесення змін до Розпорядження Керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 25.03.2020 року №2» (Розпорядження) доступний за посиланням.

Відповідно до Розпорядження під терміном «громадське місце», зокрема, розуміється:

 • території загального користування, зокрема, парки, рекреаційні зони, сади, сквери, майдани, площі, бульвари, проспекти, вулиці, провулки, узвози, проїзди пішохідні та велосипедні доріжки;
 • приміщення органів державної влади та місцевого самоврядування, державних установ, закладів торгівлі та надання послуг, а також готелів, аеропортів, вокзалів;
 • транспорт та зупинки громадського транспорту;
 • прибудинкові території, території будівель та споруд інженерного захисту територій, території підприємств, установ, організацій.

Важливо: конкретний перелік «громадських місць» може відрізнятися в окремих регіонах України в залежності від відповідних рішень органів місцевої влади.

Загальна рекомендація: перебувати в масці, оскільки у будь-який момент є можливість опинитися на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Які інші обмеження та вимоги щодо пересування населення встановлюються нововведеннями?

До 24 квітня 2020 року заборонено:

 • перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;
 • переміщуватися групою у кількості більше двох осіб, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років;
 • перебувати в громадських місцях осібам, які не досягли 14 років, без супроводу дорослих;
 • відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, крім вигулу домашніх тварин однією особою та якщо виникає служба необхідність;
 • відвідувати спортивні та дитячі майданчики.

Особами, які потребують самоізоляції (окрім хворих та підозрюваних на інфікування COVID-19), також є особи, які досягли 60-річного віку (крім осіб, які задіяні у запобіганні поширенню COVID-19).

Яка відповідальність передбачена за порушення карантинних та протиепідемічних заходів?

За порушення правил карантину встановлена:

 • адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 тисяч гривень до 34 тисяч гривень (для громадян) та від 34 тисяч гривень до 170 тисяч гривень (для посадових осіб).

За порушення протиепідемічних правил та норм:

 • кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 17 тисяч гривень до 51 тисяч гривень, арешту на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 3 років або позбавлення волі на строк до 3 років.

Поділитися:

Далі Новини
Показати більше