2 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України посилив карантин через коронавірус. Повний текст Постанови № 255 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211» (Постанова КМУ) доступний за посиланням.
Ми відповіли на найпоширеніші запитання щодо обмеження вільного пересування громадян, що виникають у зв’язку з цими нововведеннями.
У яких місцях обов’язково вдягнути засоби індивідуального захисту (маску, респіратор)?
З 6 квітня 2020 року заборонено перебування в громадських місцях без засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.
Що підпадає під поняття «громадське місце»?
На законодавчому рівні поняття «громадське місце» визначається в Законі України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їхнього шкідливого впливу на здоров’я населення», де під об’єктами, які вважаються громадськими місцями, розуміється частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка вільнодоступна або відкрита для населення в тому числі під’їзди, а також підземні переходи та стадіони.
Водночас у контексті Постанови КМУ поняття «громадське місце» охоплює значно ширший перелік інфраструктури загального користування. На рівні міста Київ КМДА уточнила, що підпадає під поняття «громадське місце». Повний текст Розпорядження Керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації КМДА від 04.04.2020 року № 12 «Про внесення змін до Розпорядження Керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 25.03.2020 року №2» (Розпорядження) доступний за посиланням.
Відповідно до Розпорядження під терміном «громадське місце», зокрема, розуміється:
Важливо: конкретний перелік «громадських місць» може відрізнятися в окремих регіонах України в залежності від відповідних рішень органів місцевої влади.
Загальна рекомендація: перебувати в масці, оскільки у будь-який момент є можливість опинитися на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».
Які інші обмеження та вимоги щодо пересування населення встановлюються нововведеннями?
До 24 квітня 2020 року заборонено:
Особами, які потребують самоізоляції (окрім хворих та підозрюваних на інфікування COVID-19), також є особи, які досягли 60-річного віку (крім осіб, які задіяні у запобіганні поширенню COVID-19).
Яка відповідальність передбачена за порушення карантинних та протиепідемічних заходів?
За порушення правил карантину встановлена:
За порушення протиепідемічних правил та норм: