close
МЕНЮ

Новини

Ключові контакти
20 Квітня 2022

Тимчасова реєстрація сільськогосподарської техніки на період дії воєнного стану

Кабінет Міністрів України («КМУ») запровадив чергові заходи, спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки на період воєнного стану. Зокрема, було прийнято Постанову КМУ № 434 від 12 квітня 2022 р. («Постанова № 434»), що вносить зміни до Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмівПорядок»).

Відповідно до запроваджених змін, Порядок тепер передбачає можливість тимчасової реєстрації тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів («машин») у період дії воєнного чи надзвичайного стану.

Така тимчасова реєстрація в умовах воєнного чи надзвичайного стану вимагає значно скороченого переліку документів, необхідних для реєстрації. Відповідно, до заяви про реєстрацію достатньо додати лише:

  • копію документа, що підтверджує право власності;
  • документ, що посвідчує особу представника власника машини та його повноваження (у разі потреби);
  • копію документа, що посвідчує особу власника машини.

Державні інспектори здійснюють тимчасову реєстрацію за місцем подання заяви протягом трьох робочих днів. При цьому огляд машин проводиться за можливості.

Належна тимчасова реєстрація діє упродовж воєнного чи надзвичайного стану та протягом шести місяців після його припинення чи скачування. За цей шестимісячний період особи, які експлуатують машини, зобов’язані здійснити реєстрацію машин за звичайною процедурою.

У випадках нездійснення належної реєстрації протягом шести місяців після припинення чи скачування воєнного чи надзвичайного стану, встановлення факту обтяження машини, подання документів, інформація в яких не відповідає відомостям відповідних державних реєстрів, така машина вважається незареєстрованою.

Поділитися:

Далі Новини
Показати більше