close
МЕНЮ

Новини

Ключові контакти
17 Березня 2022

Верховна Рада України ухвалила закон про віртуальні активи

Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про віртуальні активи» («Закон»). Вперше в Україні Закон уможливлює обіг віртуальних активів (в тому числі  криптовалют) та передбачає можливість їхнього декларування.

Закон був підписаний Президентом 16 березня 2022 року та набере чинності після ухвалення закону про оподаткування операцій з віртуальними активами.

Завдяки Закону стане можливим легальне проведення приватними особами операцій із віртуальними активами, зокрема з криптовалютами, та діяльність посередників в сфері обігу віртуальних активів.

Закон визначає «віртуальні активи», як нематеріальні блага, виражені сукупністю даних в електронній формі, що мають певну вартість.

Закон здебільшого регулює діяльність іноземних та українських постачальників послуг з обігу віртуальних активів (наприклад, криптобірж), але він також дає можливість приватним особам – власникам віртуальних активів відкривати рахунки в банках для здійснення операцій із такими активами та передбачає можливості судового та позасудового захисту прав на такі активи. Дані положення є своєрідним проривом в питанні захисту прав власності на віртуальні активи та створюють можливості для більшої диверсифікації активів їхніми власниками.

Закон окремо передбачає необхідність внесення змін до Податкового кодексу України, які мають встановити можливість податкового декларування та режим оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб, отриманих від операцій з віртуальними активами.

Важливим нововведенням Закону також є можливість для суб’єктів декларування, які подають електронні декларації відповідно до Закону «Про запобігання корупції», задекларувати віртуальні активи.

Очікується, що Закон суттєво полегшить проходження процедур compliance та підтвердження джерел походження коштів для власників віртуальних активів.

Регуляторами ринку віртуальних активів буде Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національний банк України (для віртуальних активів, забезпечених валютними цінностями).

Закон також передбачає міжнародне співробітництво в галузі віртуальних активів та впровадження стандартів FATF, що будуть використовуватися для фінансового моніторингу операцій із віртуальними активами. Це має спростити визнання іноземними регуляторами, банками та іншими фінансовими установами документів на віртуальні активи, виданих в Україні.

Ми раді надати додаткову інформацію щодо законодавчих оновлень у сфері віртуальних активів в Україні.

Поділитися:

Далі Новини
Показати більше