close
МЕНЮ

Новини

Ключові контакти
2 May 2022

Відбудова інфраструктури України

Війна в Україні забрала не тільки тисячі життів, але й знищила велику частину української інфраструктури.

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, майже 30 % інфраструктури вже пошкоджено або повністю зруйновано.

Серед пошкодженої або зруйнованої інфраструктури приблизно 23 000 кілометрів доріг, 300 мостів, кілька портів і цивільних аеропортів, у тому числі:

  • дорога М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі, ремонт якої раніше фінансувався ЄБРР у рамках проєкту «Пан’європейські коридори» / «Європейські дороги України II»;
  • великий міст біля міста Вознесенка (Миколаївська область) та мости в Бучі, Ірпіні та Стоянці (Київська область);
  • морські порти Миколаїв та Маріуполь; і
  • аеропорти Дніпро, Миколаїв та Вінниця.

Хоча важко думати про відновлення, коли війні не видно кінця, важливо розпочати розроблення плану відновлення вже зараз, щоб бути готовим до швидкого старту.

Невдовзі після початку війни Кабінет Міністрів України («КМУ») прийняв спеціальний акт, що регулює процедури закупівель під час війни, зокрема Постанову КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28 лютого 2022 року № 169 із змінами («Постанова КМУ № 169»).

Відповідно до Постанови КМУ № 169, під час дії воєнного стану державним та муніципальним замовникам дозволяється здійснювати закупівлі на свій розсуд за умови дотримання загальних принципів закупівель згідно із Законом України «Про публічні закупівлі» або, у разі оборонних закупівель, деяких принципів, закріплених в Законі України «Про оборонні закупівлі».

17 березня 2022 року ЄБРР, ЄІБ, ЦОВВ, МВФ та Світовий банк зробили заяву керівників міжнародних фінансових установ, що мають програми в Україні та сусідніх країнах. Фінансові установи згадали, серед іншого, про свої наміри щодо відновлення української інфраструктури.

21 квітня 2022 року відповідно до Указу № 266/2022 Президент Володимир Зеленський створив Національну раду з відновлення України від наслідків війниРада»). Рада стане консультативно-дорадчим органом при Президенті, та виконуватиме такі основні завдання:

  • розроблення плану заходів із післявоєнного відновлення та розвитку України;
  • визначення та напрацювання пропозицій щодо пріоритетних реформ, та
  • підготовка стратегічних ініціатив та проєктів нормативно-правових актів.

До складу Ради увійдуть різні посадові особи, зокрема Прем’єр-міністр, керівник Офісу президента, віце-прем’єр-міністри та міністри, заступники керівника Офісу президента, секретар РНБО, голова НБУ та Голови комітетів Верховної Ради.

Раді дозволяється створювати спеціалізовані робочі групи та комітети, у тому числі з питань відновлення інфраструктури, до складу яких можуть входити національні та міжнародні експерти, які виконуватимуть дорадчу роль при Раді.

Команда Sayenko Kharenko продовжить моніторинг ініціатив українського уряду, міжнародних партнерів та приватного бізнесу щодо відновлення інфраструктури України.

Поділитися:

Далі Новини
Показати більше