close
МЕНЮ

Новини

Ключові контакти
15 Квітня 2020

Вплив COVID-19 на процедуру проведення антидемпінгових та спеціальних (захисних) розслідувань в Україні

17 та 31 березня 2020 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Міністерство) опубліковано Повідомлення про особливості проведення торгових розслідувань на період дії карантинних заходів та Роз’яснення щодо подання та ознайомлення з інформацією та матеріалами у рамках проведення торговельних розслідувань на час дії карантинних обмежень, якими визначило специфіку проведення торговельних розслідувань на період карантину. Нижче наведено короткий огляд відповідних змін.

Верифікаційні візити

На період карантину Міністерство скасовує проведення верифікаційних візитів як в Україні, так і за кордоном.

Публічні слухання

Міністерство скасовує публічні слухання у форматі очних зустрічей та проводитиме слухання дистанційно шляхом обміну думками/позиціями заінтересованих сторін в письмовій формі.

Продовження строків для надання відповідей на запитальники

Міністерство повідомило, що воно налаштоване на продовження строків надання відповідей на запитальники, якщо заінтересовані сторони нададуть обґрунтовану аргументацію щодо впливу заходів попередження розповсюдження COVID-19 на їхню роботу. Рішення щодо продовження строків прийматимуться індивідуально в кожному випадку.

Водночас всі заінтересовані сторони повинні дотримуватися інструкцій Міністерства щодо підготовки відповідей на запитальники, заповнити всі розділи запитальника та надати всі необхідні підтверджуючі документи. Міністерство може прийняти рішення на підставі інформації, якою воно володіє, якщо не зможе перевірити інформацію, надану заінтересованими сторонами в їхніх відповідях на запитальники.

Доступ до неконфіденційних матеріалів розслідування

Нагадаємо, що відповідно до законодавства України, доступ заінтересованих сторін до матеріалів розслідування повинен забезпечуватися двома способами:

  • ознайомлення в приміщенні Міністерства на відповідний запит заінтересованої сторони;
  • розсилка заінтересованими сторонами неконфіденційних версій документів одна одній. Законодавство не визначає, яким чином повинна здійснюватися така розсилка, – поштою, кур’єром або електронною поштою. Водночас законодавство України передбачає, що за відсутності розсилки матеріали та докази заінтересованої сторони повинні не враховуватися Міністерством. З огляду на це на практиці заінтересовані сторони в переважній більшості роблять відповідну розсилку засобами поштового зв’язку з подальшим направленням Міністерству копій відповідних описів вкладеного з відмітками пошти та відповідні квитанції.

На період карантину Міністерство передбачило наступні дистанційні способи ознайомлення з матеріалами розслідування:

  • заінтересовані сторони зможуть ознайомитися з матеріалами розслідувань щодо відповідних розслідувань на хмарних сховищах. Міністерство направляло всім заінтересованим сторонам поточних розслідувань інформацію щодо таких хмарних сховищ та посилання на них. По деяких торгових розслідуваннях Міністерство не створило ще хмарних сховищ. Щодо таких розслідувань заінтересовані сторони зможуть ознайомитися з інформацією індивідуально та дистанційно в робочому порядку;
  • поштова розсилка документів повністю замінюється електронною розсилкою. Зокрема, заінтересовані сторони повинні направляти всі неконфіденційні документи на електронні адреси всіх заінтересованих сторін, адреси Міністерства (meconomy@me.gov.ua та tradedefence@me.gov.ua) та індивідуальні адреси співробітників Міністерства, відповідальних за проведення відповідних торгових розслідувань.

Направлення конфіденційних документів

Конфіденційні документи повинні направлятися як засобами поштового зв’язку, так і електронно на індивідуальні адреси співробітників Міністерства, відповідальних за проведення відповідних торгових розслідувань.

Для інформації: на даний момент в Україні проводиться 5 спеціальних розслідувань та 12 антидемпінгових розслідувань/переглядів.

Поділитися:

Далі Новини
Показати більше