Новини практики міжнародної торгівлі березень – травень 2012

I.    ГАРЯЧІ НОВИНИ

1 червня 2012 набув чинності новий Митний кодекс України

13 березня 2012 року Верховна Рада України прийняла новий Митний кодекс України № 8130-д з пропозиціями Президента України.
Новий Митний кодекс містить ряд позитивних змін у митному регулюванні, які можуть полегшити діяльність суб’єктів господарювання. Разом з тим, деякі зміни стануть ефективними тільки у разі прийняття відповідних підзаконних актів та належного їх застосування митними органами.
Новий Митний кодекс передбачає:

  • максимальний час митного оформлення товарів, що не може перевищувати 4 робочих години;
  • право суб’єктів підприємницької діяльності здійснювати митне оформлення в будь-якому митному органі, незалежно від місця державної реєстрації;
  • принцип «єдиного вікна» під час проходження митного контролю товарів за участю інших державних органів;
  • введення статусу уповноваженого економічного оператора;
  • деякі поправки, що стосуються визначення митної вартості, наприклад: новий Митний кодекс передбачає вичерпний перелік документів, які митні органи можуть вимагати для підтвердження заявленої митної вартості; митні органи можуть відмовити в митному оформленні товарів з митною вартістю, заявленою декларантом, виключно в разі наявності достатніх підстав вважати, що така вартість неповна та/або недостовірна і т.д.

ІІ.    ЛІБЕРАЛІЗАЦІЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ

Парафовано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС|1|

30 березня 2012 року в Брюсселі було парафовано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, що означає, за поясненням європейської сторони, що сторони досягли згоди щодо формулювань тексту.

1 червня 2012 року набула чинності Угода про вільну торгівлю з країнами ЄАВТ|2|

Міністерство закордонних справ України передало документи про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з країнами Європейської асоціації вільної торгівлі та України депозитарію (уряду Норвегії). Угода про вільну торгівлю з країнами ЄАВТ, Угода про сільське господарство між Україною і Норвегією, Угода про сільське господарство між Україною та Ісландією та Угода про сільське господарство між Україною та Швейцарією набули чинності 1 червня 2012 року.

Ставки ввізного мита відповідно до угод з державами ЄАВТ

29 травня 2012 року Державна митна служба України видала Лист № 16/1-16.1/1118-ЕП «Щодо митних тарифів за угодами з державами ЄАВТ». Лист містить допрацьовані списки ставок ввізного мита на 2012 рік, розраховані відповідно до угод з державами ЄАВТ. У даних переліках ставки ввізного мита викладені для кожної з країн ЄАВТ по всій тарифній номенклатурі Митного тарифу України.

ІІІ.    ЗАХОДИ ТОРГІВЕЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Новий склад Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі

18 квітня 2012 року Кабінет Міністрів України своєю Постановою № 310 затвердив новий склад Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, яку очолив Міністр економічного розвитку і торгівлі – Петро Порошенко. Згідно з Постановою № 310, до складу Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі увійшли:

  • Порошенко Петро Олексійович – Міністр економічного розвитку і торгівлі України, голова Комісії;
  • Максюта Анатолій Аркадійович – перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, перший заступник голови Комісії;
  • Веремій Ігор Григорович – перший заступник Керівника Головного управління з питань економічної політики та впровадження економічних реформ Адміністрації Президента України, заступник голови Комісії;
  • Гутник Анатолій Євгенійович – директор департаменту класифікації товарів і заходів регулювання зовнішньоекономічної діяльності Держмитслужби України;
  • Демидович Дмитро Володимирович – заступник Міністра інфраструктури України;
  • Клименко Кирило Олегович – директор департаменту зовнішньоекономічних зв’язків Мінагрополітики України;
  • Макуха Володимир Олексійович – заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України;
  • Ніколайко Ігор Володимирович – директор департаменту економічного співробітництва Міністерства закордонних справ України;
  • Породько Володимир Михайлович – заступник Голови СБУ;
  • Русинський Михайло Прокопович – державний уповноважений Антимонопольного комітету України;
  • Ференс Олена Миколаївна – директор департаменту цивільного, фінансового законодавства та законодавства з питань земельних відносин Мін’юсту України;
  • Чмерук Микола Олександрович – директор департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Мінфіну України |3|.

Антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну флоат-скла походженням з Росії, Болгарії, Польщі, Туреччини, Білорусі

26 квітня 2012 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про застосування наступних остаточних антидемпінгових мит щодо імпорту в Україну флоат-скла (скла термічно полірованого) походженням з Росії, Болгарії, Польщі, Туреччини і Білорусі строком на 5 років:
1) для Російської Федерації:
в цілому для країни – від 14,93% до 16,33% (залежно від товщини скла);
для експортера-виробника ТОВ «Гардіан скло Рязань» – від 5,11% до 30,78% (залежно від товщини скла);
2) для Республіки Болгарія – від 22,13% до 28,52% (залежно від товщини скла);
3) для Республіки Польща:
в цілому для країни – від 17,36% до 24,60% (залежно від товщини скла);
для експортера-виробника компанії «EUROGLAS POLSKA SP. ZOO» – від 12,50% до 18,49% (залежно від товщини скла);
4) для Турецької Республіки – від 12,96% до 23,42% (залежно від товщини скла);
5) для Республіки Білорусь – від 0% до 29,95% (залежно від товщини скла).

Імпорт на митну територію України згаданого товару без сертифіката про походження і у випадку неможливості визначення його походження здійснюється зі сплатою остаточного антидемпінгового мита в максимальному розмірі від 23,20% до 30,78% (залежно від товщини скла).

ЄС ініціював антидемпінгове розслідування щодо імпорту українських труб|4|

31 березня 2012 року ЄС ініціював антидемпінгове розслідування щодо імпорту зварних труб і порожніх профілів квадратного та прямокутного поперечного перерізу, виготовлених зі сталі (крім нержавіючої) або заліза (крім чавуну), походженням з України, Македонії та Туреччини.

Білорусь офіційно скасувала дискримінаційні заходи щодо українського пива|5|

Рада Міністрів Республіки Білорусь своєю Постановою № 451 від 17 травня 2012 року скасувала обов’язкове ліцензування імпорту пива походженням з України, застосування якого в грудні 2010 року призвело до різкого зниження обсягів експорту пива з України в Білорусь.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України «не пробачить» Казахстану обмежень, які застосовуються до імпорту окремих кондитерських виробів
|6|

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на підставі заяви Укркондпром, Асоціації кондитерської промисловості України, від 9 квітня 2012 року порушило антидискримінаційне розслідування з метою встановлення дискримінаційних або недружніх дій з боку Республіки Казахстан щодо українських підприємств кондитерської галузі. Нагадаємо: Казахстан застосував суворі захисні (спеціальні) заходи щодо української карамелі та шоколадних виробів у вересні 2011 року.

ІV.    УКРАЇНА І СОТ

Україна ініціювала спір проти Австралії|7|

13 березня 2012 року Україна заявила вимогу про проведення консультацій з Австралією згідно зі Статтею 4 Угоди про правила і процедури вирішення спорів в СОТ. Консультації стосуються законодавства Австралії, що встановлює обмеження на використання торговельних марок, а також інші вимоги до простого оформлення упаковки тютюнових виробів. Закон «Про просту упаковку» передбачає, що «торгова марка не повинна бути розміщена на тютюновому виробі», крім випадків, прямо передбачених згаданим законом. Також Закон «Про просту упаковку» встановлює вимоги, що упаковка тютюнового виробу повинна бути «тьмяно темно-коричневого кольору» з матовою обгорткою, без будь-яких інших кольорів, логотипів або відмінних ознак бренда на упаковці, крім назви бренду і його варіантів, які будуть мати стандартне оформлення та шрифт, і розташовуватися під застереженням про шкоду здоров’ю.
Згідно з вимогою України про проведення консультацій австралійські заходи суперечать зобов’язанням Австралії згідно з положеннями Угоди ТРІПС, Угоди ТБТ і ГАТТ 1994, включаючи, але не обмежуючись:

  • Статтям 1.1, 2.1, 15 і 16 Угоди ТРІПС, оскільки заходи є дискримінаційними щодо торгових марок тютюнових виробів, виходячи з характеру продукту; перешкоджають використанню законних прав власника товарного знака щодо цього знака; не надають ефективний захист товарному знаку «такому, як він є», і не запобігають діям, здатним будь-яким способом викликати змішування щодо підприємства, продуктів, промислової або торговельної діяльності конкурента;
  • Статті 20 Угоди ТРІПС, оскільки заходи є необґрунтованим обмеженням використання товарного знака;
  • Статті III: 4 ГАТТ 1994, статті 3.1 Угоди ТРІПС та статті 2.1 Угоди ТБТ, оскільки заходи порушують положення про надання національного режиму, викладені в цих статтях, не надаючи рівні конкурентні можливості для імпортованих тютюнових виробів та іноземних правовласників товарного знака в порівнянні з аналогічними вітчизняними тютюновими виробами та правовласниками товарного знака.

Згадані консультації з Австралією були проведені 12 квітня 2012 року в Женеві. У ході таких консультацій сторони обмінялися своїми аргументами. У той же час, деякі країни приєдналися до вимоги України в якості третьої сторони, серед них: Бразилія, Канада, Європейський Союз, Гватемала, Нова Зеландія, Нікарагуа, Норвегія, Уругвай.

Україна блокує вступ Лаосу та Ємену в СОТ|8|

Україну звинувачують у блокуванні вступу Ємену і Лаосу в СОТ. Західні ЗМІ називають Україну новим «хуліганом» в СОТ. Тим не менш, Україна пояснює свою політику необхідністю відповідності стандартам справедливої торгівлі. Київ шукає можливості для вирішення всіх спірних моментів з Єменом і Лаосом, що дозволить їм вступити в СОТ цього року, і буде протистояти будь-якому зовнішньому тиску. Відстоюючи свої економічні інтереси, Україна просить Ємен і Лаос знизити тарифи на імпорт сталі і товарів сільського господарства.

Туреччина висловила свою стурбованість у СОТ стосовно відповідності правилам СОТ антидемпінгового розслідування щодо імпорту флоат-скла, яке нещодавно закінчилось в Україні|9| 

Туреччина заявила, що Україна не дотрималася правил СОТ під час проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну флоат-скла походженням з Росії, Болгарії, Польщі, Туреччини і Білорусі (див. докладно вище), а також вимагала скасувати введені антидемпінгові заходи.

Ввізні мита на 500 товарних позицій будуть збільшені

Верховна Рада Україна пропонує збільшити ввізні мита на 500 товарних позицій до максимально можливого рівня, узгодженого з СОТ. Відповідний Законопроект № 9241-д «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» (щодо приведення ставок ввізного мита до критеріїв СОТ)» був прийнятий у першому читанні Верховною Радою України 15 травня 2012 року.

Наприклад, Законопроект пропонує збільшити мита на імпорт двигунів змінного струму, тягових двигунів, столів, консолей з 0 до 2%; фосфорної кислоти, оксиду магнію з 0 до 5,5%; гіацинтів, тюльпанів, нарцисів, гладіолусів з 5 до 15% і т.д. Нагадаємо: відповідно до статті 1 ГАТТ 1994 року Україна має право збільшувати в односторонньому порядку ставки ввізного мита до максимального рівня, узгодженого в її розкладі поступок щодо доступу на ринок, без дозволу членів СОТ.

Квоти на брухт металу введено з порушенням угод СОТ та українського законодавства|10|

23 травня 2012 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення експортних операцій з металобрухтом» № 388 від 3 травня 2012 року. У той же час, як вважає Департамент співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, прийняття Постанови без згоди Департаменту призвело до порушення положень угод СОТ та зобов’язань України щодо вступу до СОТ, а також українського законодавства. Закон України «Про вивізне (експортне) мито на відходи та брухт чорних металів» чинний на сьогодні. У той же час, інший Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» передбачає заборону на одночасне застосування квот та експортних мит відносно одного товару.

V.    НОВИНИ МИТНИЦІ

Надання гарантії митницям при здійсненні захисту прав інтелектуальної власності

6 квітня 2012 року набув чинності Наказ Міністерства фінансів України № 1762 від 28 грудня 2011 року «Про затвердження Порядку надання застави або еквівалентної гарантії з відшкодування витрат, пов’язаних з діями митних органів України щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності, та форми довідки про включення об’єкта права інтелектуальної власності до митного реєстру». Порядок визначає види, розмір і механізм надання застави або еквівалентної гарантії особами, яким належать майнові права на об’єкти права інтелектуальної власності, зареєстровані в Митному реєстрі об’єктів інтелектуальної власності, для відшкодування витрат, понесених внаслідок призупинення митними органами митного оформлення товарів, імпортованих з порушенням прав інтелектуальної власності. Розмір гарантійної суми становить 1000 євро.

Строки митного контролю та оформлення товарів

Державна митна служба України видала Наказ № 205 від 5 квітня 2012 року «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо строків митного контролю та оформлення товарів за вантажною митною декларацією». Відповідно до Наказу рекомендується проводити митний контроль та оформлення товарів за вантажною митною декларацією (ВМД), в якій заявлено не більше 10 товарних підкатегорій, протягом 4-х робочих годин з моменту прийняття ВМД до митного оформлення. Зазначений строк не включає час, необхідний для проведення митних процедур поза місцем розташування митниці; проведення огляду товарів; проведення досліджень (аналізу, експертизи) зразків товарів; розгляду запитів посадовими особами митних органів, яким спрямовані такі запити; призупинення митного оформлення відповідно до Закону «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» і т.д. При цьому не враховуються випадки необхідності надання додаткових документів, перелік яких наведено в додатку до Методичних рекомендацій (наприклад, у разі здійснення митного огляду товарів за участю інших контролюючих органів, затримки в наданні товарів декларантами для митного оформлення, складання протоколу про порушення митних правил і т. д.).

Підзаконні нормативні акти, прийняті в зв’язку з вступом в силу нового Митного кодексу України

У зв’язку з прийняттям нового Митного кодексу України Міністерство фінансів України, як компетентний орган в галузі митної справи, прийняло низку наказів, які за змістом дуже схожі до наказів Державної митної служби України, які втратили чинність, наприклад: Наказ № 416 від 29 березня 2012 року «Про затвердження Порядку заповнення декларації митної вартості», Наказ № 1740 від 27 грудня 2011 року «Про затвердження Порядку прийняття попередніх рішень про класифікацію та кодування товарів згідно з УКТ ЗЕД», Наказ № 386 від 21 березня 2012 року «Про затвердження Порядку застосування митного режиму відмови на користь держави до товарів, що переміщуються через митний кордон України, та форми заяви про відмову на користь держави» і т.д.

Крім того, ряд підзаконних актів, що регулюють митні питання, був прийнятий Кабінет� �м Міністрів України для реалізації положень нового Митного кодексу України, наприклад: Постанова № 436 від 21 травня 2012 року «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України»; Постанова №446 від 21 травня 2012 року «Про затвердження Порядку включення суми роялті та інших ліцензійних платежів до ціни, що фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, під час визначення їх митної вартості», Постанова № 447 від 21 травня 2012 року «Про затвердження Порядку застосування спеціальних спрощень, що надаються уповноваженому економічному оператору», Постанова № 449 від 21 травня 2012 року «Про внесення змін до Порядку здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України»; Постанова № 450 від 21 травня 2012 року «Питання, пов’язані із застосуванням митних декларацій», Постанова № 452 від 21 травня 2012 року «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2011 року № 1031»; Постанова № 461 від 21 травня 2012 «Про затвердження переліку товарів, ввезення яких на митну територію України та/або переміщення територією України прохідним та внутрішнім транзитом здійснюється за умови обов’язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів» і т.д.

Слід зазначити, що ряд підзаконних актів буде прийнятий Кабінетом Міністрів України, Міністерством фінансів України та Державною митною службою України найближчим часом.

Перелік устаткування і комплектуючих для суднобудівної промисловості, які звільняються від ввізного мита

Постанова Кабінету Міністрів України №466 від 28 травня 2012 року «Про затвердження переліку устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні і ввозяться на митну територію України вітчизняними підприємствами суднобудівної промисловості (клас 35.11 Група 35 КВЕД ДК 009: 2005) для використання у господарській діяльності, які тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом під час ввезення на митну територію України та поміщення в митний режим імпорту» набула чинності 1 червня 2012 року.

Постановою затверджено перелік обладнання та комплектуючих, які не виробляються в Україні та ввозяться на митну територію України вітчизняними підприємствами суднобудівної промисловості і які тимчасово звільняються від ввізних мит. Зазначений перелік включає в себе 22 пункти, в тому числі: гнучкий корпус, ремені безпеки і жилети, алюмінієві конструкції, листи, профілі, труби, контейнери для різних речовин, цинкові аноди для системи катодного захисту, генератори водяного газу, двигуни та енергетичні установки і т.д.

Товари заборонені для експорту громадянами

28 травня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про затвердження переліку товарів, експорт (переміщення) яких за межі митної території України забороняється для громадян» № 468. Постанова набула чинності 1 червня 2012 року і скасувала Постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку товарів промислового призначення, вивезення яких громадянами України, іноземцями та особами без громадянства за межі митної території України не допускається» № 1911 від 13 грудня 2002 року. У порівнянні з попереднім переліком, новий є набагато ширшим, зокрема він охоплює феросплави, деревне паливо і стружку, кольорові метали, металеві відходи, брухт тощо.

Використання штампів про затвердження результатів радіологічного та екологічного контролю транспортних засобів

Міністерство екології та природних ресурсів України прийняло Наказ № 162 від 19 березня 2012 року «Про затвердження описів і зразків штампів для засвідчення результатів здійснення державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища радіологічного та екологічного контролю транспортних засобів і вантажів та порядку застосування штампів». Наказ затверджує: опис штампів для засвідчення результатів здійснення державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища радіологічного та екологічного контролю транспортних засобів та вантажів; зразки таких штампів; порядок застосування таких штампів.
Порядок є обов’язковим для державних інспекторів під час радіологічного та екологічного контролю транспортних засобів та вантажів у пунктах пропуску через державний кордон.

VI.    СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

Страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою

2 березня 2012 року Президент України підписав Закон України № 4391-VI від 9 лютого 2012 року «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». Закон набуде чинності 1 липня 2012 року. Зокрема, Закон передбачає, що типові договори страхування повинні бути розроблені для кожного продукту або окремих культур і схвалені як Міністерством аграрної політики і продовольства України, так і Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг  України. Крім того, зазначеною державною підтримкою мають право користуватися виключно сільськогосподарські товаровиробники, які здійснюють свою діяльність на території України та відповідають критеріям, встановленим Кабінетом Міністрів України. Об’єктами страхування можуть бути сільськогосподарські продукти (товари), зазначені у групах 1 – 24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України «Про Митний тариф України», а саме: урожай сільськогосподарських культур, багаторічних культур, худоба, птиці, кролі, хутрові звірі, бджоли, риби та інші водні живі ресурси та тваринницька продукція. Державна підтримка сільськогосподарського страхування здійснюється шляхом надання бюджетних коштів виробникам сільськогосподарських товарів у формі субсидій для відшкодування страхових платежів (премій), сплачених ними за договорами страхування сільськогосподарської продукції. Перелік сільськогосподарської продукції і страхових ризиків, а також частка страхових платежів (премій), яка субсидується за рахунок державного бюджету, затверджується Кабінетом Міністрів України на кожен фінансовий рік.

Об’єкти державного цінового регулювання

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 180 від 5 березня 2012 року «Про затвердження переліку об’єктів державного цінового регулювання з визначенням періодів такого регулювання у 2012-2013 роках». Постановою затверджено перелік об’єктів державного цінового регулювання:

Об’єктдержавного цінового регулювання Періоддержавного цінового регулювання
Пшениця тверда 1 липня 2012 року – 30 червня 2013 року
Пшениця м’яка —“—
Зерно сумішіпшениці та жита (меслин) —“—
Жито озиме —“—
Ячмінь —“—
Борошно пшеничне —“—
Борошножитнє —“—
Гречка —“—
Кукуруза 1 жовтня 2012 року – 30 вересня 2013 року
Цукор-пісок (буряковий) 1 вересня 2012 року – 31 серпня 2013 року
Молоко сухе 1 квітня – 31 грудня 2012 року
Масло вершкове —“—
Овес 1 вересня 2012 року – 31 серпня 2013 року
Просо —“—
Горох —“—

Державне регулювання цін на цукор

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 290 від 11 квітня 2012 року «Про державне регулювання виробництва цукру та цукрових буряків у період з 1 вересня 2012 року до 1 вересня 2013 року». Постанова встановлює граничний розмір квоти поставки цукру на внутрішній ринок (квота «А») за період з 1 вересня 2012 року по 1 вересня 2013 року в кількості 1833 тонн. Постанова також затверджує мінімальні ціни на цукровий буряк, що буде поставлятися для виробництва цукру в межах квоти «А» (без ПДВ): цукрових буряків/заводу – 339,85 грн за тонну, білий кристалічний цукор – 4925,14 грн за тонну.

Три українських заводи відновили поставки сиру в Росію|11|

З 18 квітня 2012 року три з семи українських заводів відновили поставки сиру в Росію. Це стосується таких підприємств як «Прометей» (Чернігівська область), «Пирятинський сирзавод» (Полтавська область), «Гадячсир» (Полтавська область), на яких була проведена перевірка Росспоживнаглядом. Нагадаємо: в лютому 2012 року Росспоживнагляд заборонив постачання та продаж в Росії молокопродуктів семи українських підприємств «Прометей», «Пирятинський сирзавод», «Гадячсир», а також Баштанському та Лозівському сирзаводу, компанії «Бель Шостка України» і Хмельницькій маслосирбазі.

В Україні можуть бути встановлені мінімальні ціни на молоко

Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про молоко та молочні продукти» (щодо закупівельних цін на молоко)» № 10443, що пропонує ввести мінімальні ціни на молоко, був зареєстрований у Верховній Раді України 10 травня 2012 року. Законопроект передбачає, що мінімальні ціни будуть встановлюватися Кабінетом Міністрів України на кожен рік, і їх рівень буде покривати середні витрати і забезпечувати наявність мінімального рівня прибутку для виробників. Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту за останні чотири місяці в Україні було зафіксовано падіння цін на молоко.
23 квітня 2012 року Міністерство аграрної політики і продовольства України і виробники молочної галузі підписали Меморандум про стабілізацію цін на молоко, що купується у населення. Однак, Міністерство стверджує, що в деяких регіонах ціни на молоко продовжують падати.

VII.    ІНШІ НОВИНИ

Заборона реклами тютюнових виробів

13 березня 2012 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів». Законом встановлюються: а) заборона на рекламу і стимулювання продажу тютюнових виробів, а також товарних знаків, під якими випускаються тютюнові вироби; б) заборона спонсорства (надання виробниками тютюнових виробів або пов’язаними з ними організаціями фінансової або іншої підтримки заходам, окремим особам або групам, в т.ч. партіям, спортсменам, артистам, навчальним закладам і т.п.); в) адміністративна відповідальність за порушення вимог щодо заборони реклами тютюнових виробів та спонсорства (на громадян може бути накладено штраф у розмірі 5-25 н.м., на посадових осіб – 100-350 н.м); фінансові санкції для суб’єктів господарювання у разі порушення ними заборони на рекламу, стимулювання продажу тютюнових виробів і спонсорство (30-50 тис. грн. за кожен факт реклами або окремий захід). Закон вступає в силу через 6 місяців з дня опублікування.

Скасування технічних умов для «фірмового» бензину

Скасування деяких технічних умов для бензину і дизельного палива, виданих Укрметртестстандартом, державним підприємством Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, створить сприятливі умови для розвитку виробництва моторного біопалива. Наказ Міністерства № 327 від 15 березня 2012 не поширюється на технічні умови для виробництва альтернативних видів моторного палива з вмістом біологічних речовин не менше 33% (якість і склад якого підтверджені сертифікатом Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (ДАЕЕ)), що дозволяє передбачати зростання інтересу учасників ринку до біопалива. Перший етап переговорів про співпрацю між деякими українськими нафтовими компаніями та виробниками біологічних сполук був проведений в рамках круглого столу на українському REF-2012 форумі, що відбувся в Києві 25-26 квітня 2012 року.

Мінімальний асортимент лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів

8 травня 2012 набув чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я України № 1000 від 29 грудня 2011 року «Про затвердження обов’язкового мінімального асортименту (соціально орієнтованих) лікарських засобів вітчизняного виробництва і виробів медичного призначення для аптечних закладів». Наказ встановлює відповідний обов’язковий мінімальний асортимент, що складається з 102 позицій лікарських засобів і 15 позицій виробів медичного призначення. Вимоги не поширюються на аптечні кіоски і аптечні склади (бази), що займаються виключно оптовою торгівлею медичними газами або лікарськими засобами у вигляді субстанцій, або експортом лікарських засобів; мають ліцензію на виробництво лікарських засобів; є офіційними та/або ексклюзивними представниками виробників лікарських засобів та/або є власниками реєстраційних посвідчень лікарських засобів і займаються реалізацією лікарських засобів тільки таких виробників.

Державна фінансова підтримка експортної діяльності

17 травня 2012 року був прийнятий у цілому Проект Закону «Про державну фінансову підтримку експортної діяльності» № 9373. Законопроект визначає принципи державної фінансової підтримки експортної діяльності і спрямований на створення державних механізмів для такого регулювання. Державна підтримка буде здійснюватися шляхом: страхування зовнішньоторговельних договорів та експортних кредитів від комерційних і некомерційних ризиків, забезпечення гарантій українських експортерів на виконання зобов’язань. З цією метою буде створено спеціальну державну фінансову установу у формі публічного акціонерного товариства.

|1|http://wto.in.ua/?lang=en&get=3&id=2443

|2|http://wto.in.ua/?lang=en&get=3&id=2442

|3|http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd

|4|http://wto.in.ua/?lang=en&get=3&id=2446

|5|http://www.government.by/ru/solutions/1831

|6|http://wto.in.ua/?lang=en&get=3&id=2479

|7|http://www.wto.org/english/news_e/news12_e/ds434rfc_13mar12_e.htm

|8|http://www.bbc.co.uk/ukrainian/press_review/2012/05/120518_laos_ukraine_dt.shtml

|9|http://www.wto.org/english/news_e/news12_e/anti_23apr12_e.htm

|10|http://wto.in.ua/?lang=en&get=3&id=2496

|11|http://ukrexport.gov.ua/eng/?new=7360&country=ukr

Подібні новини

31 Січня 2023

Новини

Анжела Махінова долучилася до роботи Центру інформації про контроль за торгівлею з Росією, створеного Akin Gump
26 Січня 2023

Новини

Кабінет Міністрів України затвердив перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2023 рік
26 Січня 2023

Новини

Кабінет Міністрів України продовжив дії Постанов, прийнятих у 2015 році, що накладають обмеження на ввезення товарів, що походять з російської федерації
Cookies повідомлення

Ми використовуємо дані cookie, щоб аналізувати поведінку відвідувачів
нашого сайту та покращувати його. Використовуючи наш сайт, ви даєте згоду на дані cookie відповідно до нашої Cookie Policy.