Новини практики міжнародної торговлі. Березень-квітень 2013 року

I. УКРАЇНА І СОТ

Члени СОТ заперечили легітимність дій України|1|

На засіданні Ради СОТ з торгівлі товарами 25 березня 2013 року країни-члени СОТ, в тому числі країни АСЕАН, Австралія, Бразилія, ЄС, Канада, Китай, США, Туреччина, Японія, зробили заяву щодо дій України на підставі статті XXVIII ГАТТ 1994. Зокрема, в заяві вказується, що український документ стосується 371 ключової тарифної позиції, яка має важливе значення для України та країн, які експортують до неї. Отже, це питання не просто кількісне, а якісне. Держави-члени СОТ закликали Уряд України взяти до уваги пропозиції членів СОТ змінити курс та відмовитися від запропонованих дій в рамках статті XXVIII ГАТТ 1994.

Нагадаємо: 14 вересня 2012 року Україна передала в СОТ документ з грифом “таємно“, в якому висловила готовність розпочати переговори про підвищення зв’язаних ставок імпортних мит на 371 товарну позицію відповідно до статті XXVIII ГАТТ 1994.

Представник України у СОТ

15 квітня 2013 року Президент України Віктор Янукович видав Указ «Про Представника України у Світовій організації торгівлі» № 215/2013|2|. Указ передбачає призначення Андрія Івановича Гончарука, Радника Президента України, керівника Головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації Президента України, представником України у СОТ (з місцем перебування у місті Києві). Згідно з Указом призначення здійснене з метою забезпечити впровадження та реалізацію єдиного зовнішньополітичного курсу України з питань співробітництва в рамках СОТ та ефективного представництва позиції України в СОТ.

Державна комісія з питань співробітництва з СОТ

15 квітня 2013 року Президент України видав Указ «Про Державну комісію з питань співробітництва з СОТ» № 214/2013|3|. Відповідно до Указу було створено Державну комісію з питань співробітництва з СОТ, як консультативно-дорадчий орган при Президентові України. Основними завданнями Комісії є підготовка та внесення в установленому порядку узгоджених пропозицій щодо впровадження єдиного зовнішньополітичного курсу України у відносинах з державами-членами СОТ, зокрема щодо вирішення проблемних питань співробітництва України в рамках СОТ, а також забезпечення національних інтересів України у зовнішньоекономічних відносинах із державами – членами СОТ.

Разом з тим, Андрій Гончарук, представник України в СОТ, призначений головою Комісії з питань співробітництва з СОТ, на брифінгу 17 квітня 2013 року пояснив, що одним із пріоритетів діяльності Комісії стане продовження переговорного процесу щодо перегляду зв’язаних ставок імпортних мит в СОТ відповідно до Статті XXVIII ГАТТ 1994.

ІІ. РЕГІОНАЛЬНА ЛІБЕРАЛІЗАЦІЯ ТОРГІВЛІ

Україна може стати спостерігачем в Митному союзі|4|

23 квітня 2013 року Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив журналістам, що Україна домовилася з Митним союзом Росії, Білорусії іКазахстану про набуття Україною статусу спостерігача цієї організації. Тим не менш, Євразійська економічна комісія, основний регулятивний орган Митного союзу, ще не прийняла остаточне рішення з цього питання.

Угода про ЗВТ з Фарерськими островами|5|

Оскільки майбутня Угода про вільну торгівлю між ЄС та Україною не поширюватиметься на Фарерські острови (які є автономним регіоном Данії), Посольство Данії запропонувало Україні заповнити цю прогалину шляхом укладення Угоди про вільну торгівлю з Фарерськими островами. Зараз відповідний проект проходить узгодження в міністерствах і відомствах України. Очікується, що Угода з Фарерськими островами буде передбачати скасування мит на всі товари.

ІІІ. ЗАХОДИ ТОРГОВЕЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Спеціальні заходи щодо імпорту автомобілів

14 березня 2013 року в газеті «Урядовий кур’єр» було опубліковано Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту»|6| № СП-275/2012/4423-08 від 28 квітня 2012 року. Рішення встановлює, що спеціальні заходи щодо імпорту в Україну легкових автомобілів застосовуються терміном на три роки шляхом запровадження спеціального мита щодо імпорту в Україну вищезазначеної продукції залежно від робочого об’єму циліндрів двигуна:

1)      понад 1000 см3, але не більш як 1500 см3 – у розмірі 6,46 %;

2)      понад 1500 см3, але не більш як 2200 см3 – у розмірі 12.95 %.

Крім того, в кінці березня 2013 року в Окружний адміністративний суд міста Києва надійшов адміністративний позов про визнання протиправною бездіяльність Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі з неопублікування Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі №СП 275/2012/4423-08, яке було прийнято 28 квітня 2012 року, а опубліковано лише 14 березня 2013 року.

Нові рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі|7|

На засіданні 24 квітня 2013 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила:

  (i) продовжити на п’ять років застосування антидемпінгового мита щодо імпорту в Україну листів азбестоцементних гофрованих (шиферу) походженням з Російської Федерації (Рішення № АД-289/2013/4423-06);

   (ii) застосувати, на п’ять років, остаточні антидемпінгові мита щодо імпорту в Україну лимонної кислоти (моногідрат) походженням з Китайської Народної Республікив розмірі: для компанії “Кофко Біокемікал (Анхуі) Ко., Лтд” (Cofco Bіochemіcal (Anhuі) Co., Ltd) – 8,15%; для інших експортерів – 24,74%. Рішенням припинено антидемпінгове розслідування без застосування остаточних антидемпінгових заходів стосовно компанії “Вейфанг Енсайт Індастрі Ко., Лтд” (Weіfang Ensіgn Іndustry Co., Ltd).

Відповідні офіційні повідомлення були опубліковані в газеті «Урядовий кур’єр» від 27 квітня 2013 року.

Зміна складу Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі

8 квітня 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв Розпорядження «Про зміну складу Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі» № 216-р|8|. Відповідно до Розпорядження  до складу Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 310 від 18 квітня 2012 р., вводяться три нові члени Комісії: Данилейко Олександр Іванович – виконувач обов’язків директора департаменту економічного співробітництва Міністерства закордонних справ України, Нетудихата Сергій Леонідович – державний уповноважений Антимонопольного комітету України, Шиховець Ярослав Володимирович – заступник директора департаменту цивільного, фінансового законодавства та законодавства з питань земельних відносин – начальник управління фінансового законодавства Міністерства юстиції України. Разом з тим, відповідно до Розпорядження виводяться зі складу Комісії Ніколайко Ігор Володимирович, Русинський Михайло Прокопович і Ференс Олена Миколаївна.

Пропонуються зміни до законодаства щодо антисубсидиційних розслідувань

10 квітня 2013 року у Верховній Раді України було зареєстровано Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту» (щодо процедури проведення антисубсидиційних розслідувань та застосування компенсаційних заходів)» № 2772|9|.

Однією з головних змін, передбачених Законопроетом, є виключення класифікації субсидій на легітимні та нелегітимні. Це пояснюється тим, що легітимні субсидії було передбачено Статтею 8 Угоди СОТ про субсидії і компенсаційні заходи, яка з 1 січня 2000 року втратила чинність. На сьогоднішній день відповідно до Угоди СОТ про субсидії і компенсаційні заходи будь-яка субсидія дає підстави для застосування компенсаційних заходів, якщо буде доведено, що така субсидія заподіює або може заподіяти шкоду виробникам інших членів СОТ. Крім того, Законопроект передбачає принципи визначення адресності субсидії, розрахунок вигоди, що надається реципієнту та пропонує виключення Додатків 4-7 до діючого Закону.

Квоти на 2013 рік

З 1 червня 2013 року було запроваджено квоти на коксівне вугілля, бітумінозне вугілля, кокс, напівкокс і деякі інші товари відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2012 р. № 1201»|10| № 225 від 13 березня 2013 року.

Постанова Кабінету Міністрів України «Про Міжвідомчу комісію з питань розподілу обсягів квот товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню у 2013 році, та внесення зміни в додаток 8 до постанови Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2012 р. № 1201»|1| №312 від 22 квітня 2013 року передбачає створення Міжвідомчої комісії з питань розподілу обсягів квот товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню в 2013 році. Комісія є тимчасовим дорадчим органом, створеним Кабінетом Міністрів України, основним завданням якого єподання рекомендацій з розподілу квот товарів, що підлягають імпортному ліцензуванню в 2013 році між суб’єктами господарської діяльності, які здійснюють їх імпорт.

ІV. НОВИНИ МИТНИЦІ

Міністерство доходів і зборів України

Міністерство доходів і зборів України розпочало здійснювати усі покладені на нього функції та повноваження. Відповідне Розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання Міністерства доходів і зборів»|11| №166-р від 20 березня 2013 року було опубліковано 3 квітня 2013 року в газеті «Урядовий кур’єр».

Згідно з Розпорядженням Міністерство доходів і зборів України здійснює функції і повноваження Державної податкової служби України та Державної митної служби України, покладені на нього Указом Президента України «Про Міністерство доходів і зборів України» №141 від 18 березня 2013 року. Припиняється здійснення основної діяльності Державною податковою службою України та Державною митною службою України.

Крім того, у зв’язку зі створенням Міністерства доходів і зборів України були розроблені деякі Законопроекти для сприяння здійсненню його діяльності, зокрема: Проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв‘язку з створенням органів доходів і зборів» №2800 від 15 квітня 2013 року; Проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України у зв’язку із створенням органів доходів і зборів» №2798 від 15 квітня 2013 року; Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку із створенням органів доходів і зборів» № 2797 від 15 квітня 2013 року.

Нагадаємо: 24 грудня 2012 року Президент України видав Указ «Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» № 726/2012, яким реорганізував Державну митну службу України та Державну податкову службу України в Міністерство доходів і зборів України, а також наділив нове Міністерство повноваженнями з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Створена Колегія Міндоходів України|12|

29 березня 2013 року Міністерство доходів та зборів України прийняло Наказ «Про затвердження положення про Колегію Міндоходів України» № 13. Відповідно до Наказу Колегіяє консультативно-дорадчим органом і утворюється для підготовки рекомендацій щодо виконання Міністерством доходів і зборів України своїх завдань, погодженого вирішення питань, що належать до його компетенції. До функцій Колегії належать, зокрема, обговорення та прийняття рішень щодо перспектив і найважливіших напрямів діяльності Міндоходів України; розгляд питань щодо удосконалення законодавства з питань, що належать до компетенції Міндоходів України; формування єдиної державної податкової, державної митної політики, формування та реалізації державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та ін. Відповідно доНаказу до складу Колегії входять Міністр доходів і зборів України (Голова Колегії), перший заступник Міністра, заступник Міністра – керівник апарату та заступник Міністра.

Новий склад Департаменту митної справи Міністерства доходів та зборів України

8 квітня 2013 року новий склад Департаменту митної справи Міністерства доходів та зборів України був затверджений Листом Міністерства доходів і зборів України № 13/2-495-ЕП|13|.

Перебування товарів у митному режимі переробки

27 березня 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про деякі питання перебування товарів у митному режимі переробки на митній території України, обмеження і заборони щодо поміщення окремих товарів у зазначений митний режим та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» № 295. Постанова затвердила перелік товарів, поміщення яких під митний режим переробки на митній території України забороняється, включаючи: 1) м’ясо та їстівні субпродукти; 2) одяг та інші вироби, що використовувалися; 3) товари, в результаті переробки яких отримуються продукти переробки (крім певних залишків і відходів). Крім того, відповідно до Постанови фінансові гарантії застосовуються при поміщенні у митний режим переробки на митній території України цукру і кондитерських виробів з цукру. Продукти переробки, отримані в результаті переробки іноземних товарів, щодо яких встановлено особливі види мита на підставі рішень Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, підлягають обов’язковому реекспорту за межі митної території України.

Поновлено дію Наказу про порядок митного оформлення товарів у тарі і пакувальних матеріалах

30 липня 2009 року було прийнято Наказ Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державної митної служби України «Про затвердження Порядку здійснення митного оформлення імпортних товарів у тарі і пакувальних матеріалах» № 789/414/709. Наказ передбачає, зокрема, зобов’язання імпортера надати під час митного оформлення договір з Державною компанією «Укрекокомресурси» або підтверджуючі документи щодо самостійної утилізації використаних тари і пакувальних матеріалів.

Відповідно до Рішення Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва №7 від 30 жовтня 2012 рокута Наказу Міністерства юстиції України № 101/5 від 14 січня 2013 року, дію Наказу Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державної митної служби України «Про затвердження Порядку здійснення митного оформлення імпортних товарів у тарі і пакувальних матеріалах» було зупинено. Причинами для такого зупинення стали протиправність деяких положень, зокрема, положення про необхідність проставлення особистої печатки Державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища «Ввіз дозволено». Також суперечливим є необхідність надання договору з організації збирання, заготівлі та утилізації тари і пакувальних матеріалів з Державною компанією “Укрекокомресурси” або підтверджуючих документів щодо самостійної утилізації використаних тари і пакувальних матеріалів.

Однак, відповідно до Рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 27 березня 2013 року вище вказані Рішення Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва №7 від 30 жовтня 2012 року та Наказ Міністерства юстиції України № 101/5 від 14 січня 2013 року були визнані протиправними та скасовані.

Додатково, Державна митн� � служба України своїм Листом № 11.1/4-12/2894-ЕП від 28 березня 2013 року повідомила про те, що починаючи з 27 березня 2013 року поновлено дію Наказу № 789/414/709.

Разом з тим, Наказ не відповідає Митному кодексу України, оскільки він визначає обов’язковою умовою митного оформлення товарів у тарі і пакувальних матеріалах – штамп Державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища, який не є посадовою особою митних органів.

Фінансові гарантії

4 квітня 2013 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесеннязмін до Митного кодексуУкраїнита деяких інших законівУкраїни»|14| № 183-VII, який вступив в силу 28 квітня 2013 року. Закон передбачає внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо регулювання фінансових гарантій. Зокрема, Закон передбачає внесення змін до статті 309 Митного кодексу України стосовно того, що індивідуальна фінансова гарантія у паперовому вигляді застосовується виключно під час переміщення товарів через митний кордон України із застосуванням митної декларації або документа контролю за переміщенням товарів, оформлених на паперовому носії. Електронна копія такої індивідуальної фінансової гарантії надсилається до єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів України авторизованим електронним повідомленням гаранта. Закон передбачає випадки, коли дія фінансової гарантії припиняється, встановлює більш детальне регулювання різних видів гарантій, умови повернення гарантіїі т.д.

V. СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

Необмежений експорт пшениці

24 квітня 2013 року відбулася зустріч учасників зернового ринку та Міністерства аграрної політики та продовольства України. Учасники погодилися, що зернотрейдери можуть експортувати пшеницю з України до кінця поточного маркетингового року (липень 2012 року – червень 2013 року) в необмеженій кількості. Проте, директор Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Міністерства, Віталій Саблук, заявив, що відповідна угода ще не оформлена.

VI. ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ

Змінив процедурі реєстрації лікарських засобів

Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 26 серпня 2005 року № 426 та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України з питань реєстрації лікарських засобів» № 3 від 4 січня 2013 року|15| набув чинності 16 квітня 2013 року.
Наказ покращує процедуру проведення експертизи реєстраційних матеріалів для державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів, що передбачає: уніфікацію правил проведення експертизи реєстраційних матеріалів відповідно до Наказу; оптимізацію і чітку інформацію про терміни кожного етапу експертизи реєстраційних матеріалів; деталізацію змін системи експертизи та оновлення її класифікації на основі сучасних тенденцій у промисловості; новий підхід до процедури проведення додаткових випробувань в рамках експертної оцінки; правила процедури звернення заявника; розширений список визначень.

Наказ також затверджує Положення про кваліфікаційну комісію Міністерства охорони здоров’я України.

Інформація про заявки на реєстрацію лікарських засобів

Лист Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України від 16 квітня 2013 року щодо публікації інформації про заявки на реєстрацію лікарських засобів, опублікований на сайті Американської Торгової Палати в Україні|16|. У Листі Державний експертний центр повідомляє, що інформація, зазначена в заявках на реєстрацію лікарських засобів, підлягає державній охороніі не може бути розкрита. Таким чином, Міністерство охорони здоров’я України публікує на своєму сайті лише інформацію про стан проходження процедури реєстрації препаратів.

VII. БЕЗПЕКА ПРОДУКЦІЇ

Технічний регламент безпечності іграшок

18 квітня 2013 року на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України був опублікований Проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок»|17|. Технічний регламент розроблений з урахуванням Директиви 2009/48 Європейського Парламенту та Ради про безпечність іграшок від 18 червня 2009 року. Дія Технічного регламенту поширюється на вироби, розроблені або призначені, виключно або не лише, для використання у грі дітьми віком до 14 років. Технічний регламент регулює обов’язки виробників, імпортерів, розповсюджувачів, встановлює основні вимоги щодо безпечності, процедури оцінки відповідності, вимоги до технічної документації, процедури органів з оцінки відповідностіта ін.

Росспоживнагляд зняв контроль з українських сирів|18|

9 квітня 2013 року на своєму офіційному сайті Росспоживнагляд повідомив про зняття контролю кожної партії українських сирів при їх ввезенні в Російську Федерацію.

Заборона використання та імпорту деяких харчових добавок

28 березня 2013 року Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони ввезення і використання деяких харчових добавок)»|19| був зареєстрований у Верховній Раді України. Законопроект передбачає заборону деяких харчових добавок, таких як E956, E959, E961, E962, Е965, Е966, Е967. Законопроект передбачає можливість використовувати деякі добавки в харчових продуктах спеціального дієтичного споживання і функціонального дитячого харчування. У таких випадках виробники повинні отримати дозвіл від центрального органу виконавчої влади з охорони здоров’я та нанести спеціальну етикетку з інформуванням про такі добавки.

VIІI. ІНШІ НОВИНИ

Мова етикетування товарів

16 квітня 2013 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів»|20| № 226 від 4 березня 2013 року. Постанова передбачає внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів. Порядок доповнюється пунктом 10-1 такого змісту: «10-1. За рішенням суб’єкта господарювання етикетування товарів або інструкції про їх застосування (в установлених випадках) можуть містити поруч із текстом, викладеним державною мовою, його переклад регіональною мовою або мовою меншини, іншими мовами».

Реєстрація пестицидів і агрохімікатів

14 березня 2013 року Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України «Про внесення змін до наказу Мінприроди № 149 від 25 березня 2008» № 73 від 26 лютого 2013 року був зареєстрований у Міністерстві юстиції України. Наказ передбачає, що заявник, який здійснює реєстрацію препарату, гарантує, що у зв’язку з його державною реєстрацією не будуть порушені права інтелектуальної власності третіх осіб та право власності на речовину, та процес одержання речовини та  нове застосування речовини чи процесу одержання речовини. Заявник погоджується, що у разі встановлення судом факту порушення прав інтелектуальної власності третіх осіб, у державній реєстрації цього препарату буде відмовлено або державна реєстрація цього препарату буде скасована на підставі відповідного рішення суду.

Заборона дій, що сприяють вчиненню корупційних правопорушень

29 березня 2013 року в Верховній Раді України був зареєстрований Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» (щодо заборони особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняних до них осіб та членів їх сімей відкривати банківські рахунки за кордоном та вчиняти інші дії, що сприяють вчиненню корупційних правопорушень)»|21|. Відповідно до Законопроекту особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняних до них осіб та членів їх сімей забороняється наступне: 1) мати вклади (депозити), рахунок в закордонному банку на території іншої держави, та/або мати власне нерухоме майно закордоном, та/або мати власні цінні папери іноземної компанії; 2) відкривати вклад (депозит), рахунок в іноземному банку за кордоном, та/або придбати для особистого володіння нерухоме майно за кордоном, та/або придбати у власність цінні папери іноземної компанії. Заборона не поширюється на певні категорії вище зазначених осіб у разі необхідності отримання медичних та освітніх послуг.


|1|http://wto.in.ua/index.php?lang=ua&&page=4&get=3&id=2749

|2|http://www.president.gov.ua/documents/15649.html

|3|http://www.president.gov.ua/documents/15648.html

|4|http://wto.in.ua/?lang=ua&get=3&id=2770

|5|http://wto.in.ua/?lang=ua&get=3&id=2768

|6|http://www.mdoffice.com.ua/pls/MDOffice/SNewsDic.PrintNews?dat=14042013&num=329822

|7|http://wto.in.ua/?lang=ua&get=3&id=2777

|8|http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/216-2013-%D1%80

|10|http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/225-2013-%D0%BF

|11|http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/166-2013-%D1%80

|13|http://www.ambu.org.ua/node/2179

|14|http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/183-18

|16|http://www.chamber.ua/files/documents/updoc/29/04_17_Reply_Nagorna_Information_MedicinesRegistration.pdf

|17|www.me.gov.ua/file/link/202683/file/Postanova.doc

|18|http://rospotrebnadzor.ru

|19|http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=46326

|20|http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/226-2013-%D0%BF

|21|http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=46341

Подібні новини

31 Січня 2023

Новини

Анжела Махінова долучилася до роботи Центру інформації про контроль за торгівлею з Росією, створеного Akin Gump
26 Січня 2023

Новини

Кабінет Міністрів України затвердив перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2023 рік
30 Вересня 2022

Новини

Україна заборонила експорт товарів до росії
Cookies повідомлення

Ми використовуємо дані cookie, щоб аналізувати поведінку відвідувачів
нашого сайту та покращувати його. Використовуючи наш сайт, ви даєте згоду на дані cookie відповідно до нашої Cookie Policy.