close
МЕНЮ

Проєкти

Ключові контакти
17 Серпня 2021

Проект USAID та Sayenko Kharenko допомогли НКЦПФР розробити нове регулювання для товарних бірж

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» разом з юридичною фірмою Sayenko Kharenko допомагали Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) у розробці нормативно-правових актів для організованого товарного ринку, яку було розпочато після прийняття Закону №738.

Закон №738, який викладає в новій редакції Закони «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» та «Про товарні біржі», запровадив кардинально нове регулювання товарних бірж. Він набрав чинності 1 липня 2021 року. За попереднім законодавством, яке діяло ще з 1991 року, товарні біржі були, по суті, нерегульованими і діяли більш як аукціони, ніж біржі з організованою торгівлею.

Для імплементації Закону на засадах міжнародних стандартів біржової торгівлі було розроблено такі підзаконні акти:

  • ліцензійні умови провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках – діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах;
  • порядок видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках – діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах;
  • положення про провадження діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах.

Юлія Вітка, заступниця керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», зауважила: «Україна має великий потенціал для розвитку товарного ринку, зокрема аграрного та енергетичного. Ми підтримуємо НКЦПФР в її зусиллях, спрямованих на розробку нових правил, які будуть корисними для всіх учасників цього ринку – від виробника до трейдера, а також для кінцевого споживача».

Команда Sayenko Kharenko забезпечила юридичний супровід розробки підзаконних актів та їхнього публічного обговорення.

Олександр Ольшанський, радник Sayenko Kharenko, відзначив: «Розробка дієвих та ефективних нормативних інструментів, що втілюють покладені на НКЦПФР функції, неможлива без залучення до дискусії всіх зацікавлених осіб. Високий професійний рівень та досвід усіх учасників проєкту, а також підхід повної відкритості та співпраці з учасниками ринку на всіх етапах розробки нормативно-правових актів були ключовими для успішної реалізації цього проєкту».

Cпівпраця команди НКЦПФР, Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» та Sayenko Kharenko дозволила обговорити проєкти нормативно-правових актів із широким колом зацікавлених осіб та оперативно розробити нові правила.

Про USAID

USAID підтримує партнерські стосунки з Україною з 1992 року і за цей час Агентство надало допомоги на суму 3 млрд. дол. США.  До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів належного врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. З додатковою інформацію про діяльність USAID в Україні можна ознайомитися на веб-сайті: http://www.usaid.gov/ukraine або на сторінці у фейсбуці: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Про Проект USAID «Трансформація фінансового сектору»

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» підтримує реформування фінансового сектору в Україні та надає технічну допомогу за такими напрямами: споживче кредитування, зміна законодавчої та нормативної бази, доступ до фінансування у небанківському фінансовому секторі, електронні фінанси, а також фінансова інклюзія і захист прав споживачів. З додатковою інформацією про Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» та його діяльність можна ознайомитися на веб-сторінках: http://www.fst-ua.info/en/ та https://www.facebook.com/FSTProject.

Поділитися:

Далі Проєкти
Показати більше