close
МЕНЮ

Проєкти

Ключові контакти
17 Вересня 2018

Sayenko Kharenko – радник Mriya Agro Holding у зв’язку з реструктуризацією заборгованості та наступним продажем

Протягом декількох років Sayenko Kharenko виступала юридичним радником Mriya Agro Holding (група компаній «Мрія») з питань реструктуризації заборгованості обсягом 1,1 мільярдів доларів США. 13 незабезпечених банківських кредитів, 7 комерційних кредитів, 1 програма ECP та 2 транші єврооблігацій були реструктуризовані шляхом випуску єдиного забезпеченого боргового інструменту. Безпрецедентна реструктуризація дозволила зменшити загальну заборгованість групи компаній «Мрія» з 1,1 мільярда доларів США до 309,5 мільйонів доларів США.

Крім реструктуризації мільярдного боргу, трансакція передбачала й комплексну реорганізацію корпоративної структури групи компаній «Мрія». Відповідно до західних стандартів була призначена незалежна рада директорів. В процесі реорганізації кредитори групи компаній «Мрія» стали акціонерами Mriya Farming Plc, її холдингової компанії.

Після успішної боргової реструктуризації українські сільськогосподарські активи групи компаній «Мрія», включно з об’єктами інфраструктури, обладнанням і компаніями, які орендують земельні ділянки для ведення сільського господарства, було продано. Покупцем виступила компанія SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Сполучене Королівство). Після закриття угоди Mriya Agro Holding – одна з найбільших українських агропромислових компаній – буде вести діяльність паралельно з Continental Farmers Group (CFG), дочірньою компанією SALIC.

Тон Хулс, фінансовий директор Mriya Agro Holding, прокоментував: «Реструктуризація боргів групи компаній «Мрія» стала безпрецедентним і унікальним процесом. Мрія мала безліч кредиторів на різних рівнях та в багатьох юрисдикціях. Ми повинні були забезпечити справедливі та рівні умови для всіх кредиторів – як українських, так і міжнародних, і знайти універсальне рішення, яке б задовольнило кожного з них. Для нас важливими були прозорість і ефективність процесу; все це мало бути здійснене в зарегульованому правовому полі України та інших юрисдикцій. Вважаю, що структура трансакції, розроблена разом з консультантами з англійского права, Rothschild і Sayenko Kharenko, дозволила досягти цих цілей».

У складі команди Sayenko Kharenko над проектом працювали юристи практик банківського і фінансового права, корпоративного права, практики банкрутства та реструктуризації заборгованості, практики вирішення судових спорів. Загальне керівництво проектом здійснювали партнери Антон Коробейніков та Аліна Плющ.

Ця трансакція є останньою в серії рекордних боргових реструктуризацій, що супроводжувались Sayenko Kharenko. Серед них – також реструктуризація заборгованості компанії Торонто-Київ (найбільша з реструктуризацій, проведених відповідно до нового Закону України «Про фінансову реструктуризацію»), реструктуризація випусків єврооблігацій Укрексімбанку (перша успішна реструктуризація боргу відповідно до умов Механізму розширеного кредитування МВФ) і реструктуризація зовнішнього боргу компанії НАК «Нафтогаз» (найбільша реструктуризація заборгованості на українському ринку).

Поділитися:

Далі Проєкти
Показати більше