close
МЕНЮ

Проєкти

Ключові контакти
10 Квітня 2018

Sayenko Kharenko – юридичний радник найбільшої пивоварної корпорації світу у зв’язку зі створенням спільного підприємства

Sayenko Kharenko виступила радником з питань українського права компанії Anheuser-Busch InBev S.A./N.V. (AB InBev) та ПАТ «САН ІнБев Україна» у зв’язку з об’єднанням російського та українського бізнесів та активів AB InBev та Anadolu Efes Biracilik Ve Malt Sanayii A.Ş. (Efes), двох найбільших у світі пивоварних компаній, і створенням спільного підприємства. Cleary Gottlieb Steen and Hamilton LLP виступила в ролі глобального радника AB InBev, тоді як Efes представляли Norton Rose Fulbright LLP.

Унаслідок об’єднання російського та українського бізнесів спільне підприємство AB InBev Efes B.V. через дочірні компанії стало власником 14 пивоварних заводів (три з яких знаходяться в Україні) та двох солодових заводів. Приблизна вартість об’єднаного російського та українського бізнесів та активів оцінюється в 1,69 мільярда євро, у зв’язку з чим ця угода стала найбільшою трансакцією щодо створення спільного підприємства у галузі пивної промисловості та однією з наймасштабніших українських M&A угод за останні кілька років.

«Ринок стане більш конкурентним. Крім того, ми впевнені, що концентрація позитивно вплине на український ринок. На першому етапі ми зможемо частково відновити портфель брендів компанії «Ефес Україна», що само собою розширить пропозицію для споживачів. Поціновувачі торгових марок «Ефес» знову отримають можливість насолодитися улюбленими пивними смаками», – сказав Денис Хренов, генеральний директор ПАТ «САН ІнБев Україна», в коментарі для ЗМІ.

Команда Sayenko Kharenko забезпечила повний юридичний супровід угоди, у тому числі консультування зі складних питань корпоративного права, підготовку трансакційних документів та ведення переговорного процесу щодо них, супровід передачі прав інтелектуальної власності в Україні, отримання дозволу Антимонопольного комітету України (АМКУ) на концентрацію, імплементацію угоди, а також супровід на етапах перед закриттям та закриття угоди.

«Ця угода становила цілий ряд викликів правового і регуляторного характеру, особливо з точки зору законодавства про конкуренцію. Складна структура трансакції, що вимагала одержання декількох погоджень АМКУ, а також нових підходів антимонопольного органу до сегментування ринку пива, ставила під загрозу своєчасність реалізації запланованих бізнес-процесів. Лише ефективна взаємодія всіх проектних команд і бізнес-орієнтований підхід АМКУ допомогли сторонам отримати дозвіл на концентрацію менш ніж за п’ять місяців і достроково завершити всі етапи щодо реструктуризації», – прокоментував Володимир Саєнко, партнер, керівник антимонопольної, корпоративної та M&A практик Sayenko Kharenko.

AB InBev – одна з найбільших у світі транснаціональних корпорацій, що спеціалізується на виробництві напоїв та пивоварінні. Портфель брендів компанії, зокрема, включає такі торговельні марки як Budweiser, Corona, Stella Artois, Leffe, Hoegaarden, Franziskaner Weissbier та Löwenbräu. До українських брендів компанії належать Чернігівське, Рогань, Taller та Янтар.

Efes – міжнародна пивоварна компанія, продукція якої споживається у 70 країнах світу. Її портфель брендів включає такі відомі торговельні марки як Velkopopovický Kozel, Miller, Beck’s та Efes.

Команду корпоративної практики Sayenko Kharenko очолив радник Дмитро Корбут за підтримки юристів Ільгара Гахраманова та Миколи Лихогляда під загальним керівництвом партнера Олександра Ніколайчика. Радник Максим Назаренко, старший юрист Юлія Куйда та юрист Ігор Помаз під керівництвом партнера Володимира Саєнка консультували з питань антимонопольного права. Радник Олег Климчук консультував з питань інтелектуальної власності.

Поділитися:

Далі Проєкти
Показати більше