close
МЕНЮ

Проєкти

Ключові контакти
27 Січня 2020

Sayenko Kharenko представляє інтереси переможця пілотного концесійного конкурсу в Україні

Sayenko Kharenko виступила юридичним радником успішного міжнародного консорціуму у зв’язку з його участю у двох пілотних тендерах на концесію Херсонського морського торговельного порту та Спеціалізованого морського порту «Ольвія». Концесійні проекти передбачали експлуатацію та підтримку інвестором функціонуючої інфраструктури морського порту протягом 30 та 35 років відповідно.

Концесійні конкурси було оголошено у вересні 2019 року за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міжнародної фінансової корпорації (МФК). Конкурси були розроблені як багатоетапні процеси, що включали стадії попередньої кваліфікації, відбору та запрошення до участі в тендері. Sayenko Kharenko представляла інтереси ТОВ «Рисоіл Херсон» та ТОВ «Рисоіл Ольвія» з самого початку тендеру, надаючи підтримку клієнтам на кожному його етапі.

«Над цими складними проєктами працювали юристи з декількох практик та індустріальних груп Sayenko Kharenko. Це дозволило підкреслити силу і можливості нашої команди у питаннях інфраструктури, корпоративного й конкурентного права», – прокоментував радник Sayenko Kharenko Володимир Яремко, який керував проєктною командою.

Під час участі у тендері клієнт Sayenko Kharenko запропонував найкращі фінансові умови, і 20 січня 2020 року його визнали переможцем конкурсу з передачі в концесію майнового комплексу ДП «Херсонський морський торговельний порт». Після успішного проходження попереднього відбору клієнт прийняв стратегічне рішення не подавати фінансову заявку в тендері на концесію Спеціалізованого морського порту «Ольвія».

У відповідності до інвестиційних зобов’язань, вказаних у фінансовій заявці, ТОВ «Рисоіл Херсон» інвестує близько 300 мільйонів гривень у розвиток порту. Заявка передбачає високу ставку змінного концесійного платежу в 7 % та суму фіксованого концесійного платежу в розмірі 12 мільйонів гривень. Також концесіонер інвестує понад 18 мільйонів гривень у місцеву інфраструктуру.

Sayenko Kharenko надала повний юридичний супровід проєкту – від консультацій зі стратегії заявки, допомоги у створенні та структуруванні проєктної компанії, збору необхідних документів та подачі тендерної заявки до проведення юридичної перевірки (due diligence) і підготовки заявки до Антимонопольного комітету України (АМКУ). На даний момент Sayenko Kharenko консультує клієнта з питань узгодження концесійного договору та подачі заявки на затвердження АМКУ.

Закриття угоди підлягає попередньому схваленню АМКУ, а також виконанню концесійної угоди, яку сторони узгодять протягом наступних трьох місяців.

Шота Хаджишвілі, співвласник Risoil group і директор ТОВ «Рисоіл Херсон», прокоментував: «Цей концесійний тендер був пілотним в Україні, і ми дуже раді, що змогли отримати перемогу в чесному конкурсі. Участь у тендері була складною процедурою, яка вимагала багато зусиль, часу, терпіння та глибоких знань у різних галузях. Я би хотів подякувати команді нашого юридичного радника Sayenko Kharenko за чудову роботу, клієнтоорієнтований підхід та здатність пропонувати інноваційні рішення».

Радник Володимир Яремко здійснював разом із юристом Владленою Лаврушиною загальну координацію роботи команди Sayenko Kharenko та комплексне представництво ТОВ «Рисоіл Херсон» під час концесійного тендеру. Юристи Тимур Енхбаяр, Ільгар Гахраманов, Микола Лихогляд і Святослав Козак забезпечували підтримку з питань корпоративного права та у сфері нерухомості під керівництвом радника Дмитра Корбута.

Подачу заявки до АМКУ здійснюють старший юрист Юлія Куйда та юрист Анастасія Боднар під керівництвом партнера Максима Назаренка.

Поділитися:

Далі Проєкти
Показати більше