close
МЕНЮ

Проєкти

18 Вересня 2013

Sayenko Kharenko успішно захистила інтереси клієнта в арбітражі в МКАС при ТПП Російської Федерації

Команда практики міжнародного арбітражу юридичної фірми Sayenko Kharenko успішно представила інтереси провідного українського виробника медичної упаковки («Клієнт») в арбітражному провадженні в Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово – промисловій палаті Російської Федерації.

Арбітражне провадження було ініційовано російським покупцем, який пред’явив до Клієнта позов про стягнення безпідставного збагачення в зв’язку з договором купівлі-продажу між ними. Спірні питання включали обсяг арбітражного застереження в договорі купівлі-продажу, можливе залучення до арбітражного розгляду банківських установ, що брали участь у факторингових операціях, право, що підлягало застосуванню до договірних і позадоговірних зобов’язань сторін, а також застосування lis pendens і res judicata щодо іншого арбітражного провадження між сторонами, що було ініційоване раніше Клієнтом у МКАС при Торгово – промисловій палаті України за цим же договором купівлі-продажу. Справа також була ускладнена проведеним Клієнтом до початку арбітражних проваджень заліком штрафних санкцій, який був оскаржений російським покупцем з посиланням на неоднозначне формулювання положень про штрафні санкції в договорі.

Склад арбітражного суду погодився з тлумаченням договірних положень про штрафні санкції, на якому наполягав Клієнт, і постановив, що зарахування штрафних санкцій було проведено Клієнтом правомірно, оскільки російський покупець не викупив погоджену в Договорі кількість товару. З урахуванням цього, арбітражним рішенням підтверджено правомірність утримання Клієнтом грошових коштів, отриманих від покупця, а відповідні позовні вимоги покупця відхилені.

Команда Sayenko Kharenko працювала у складі партнера Тетяни Сліпачук, радника Олени Перепелинської та молодшого юриста Тетяни Макухи.

Поділитися:

Далі Проєкти
Показати більше