close
МЕНЮ

Проєкти

Ключові контакти
12 Серпня 2021

Sayenko Kharenko успішно захистила інтереси компаній групи JTI

Sayenko Kharenko успішно відстояла інтереси компаній групи Japan Tobacco International (JTI) щодо визнання недійсним резонансного рішення Антимонопольного комітету України про антиконкурентні узгоджені дії на тютюновому ринку в суді апеляційної інстанції та у Верховному Суді.

 

За допомоги команди Sayenko Kharenko компанії групи JTI успішно оскаржили одне з найбільш резонансних рішень АМКУ про нібито антиконкурентні узгоджені дії між українськими дочірніми компаніями міжнародних виробників тютюнових виробів JTI, Philip Morris, BAT та Imperial Tobacco й дистриб’ютором ТОВ «ТЕДІС Україна».

10 жовтня 2019 року АМКУ власним рішенням визнав, що зазначені вище компанії вчинили антиконкурентні узгоджені дії, які стосуються обмеження доступу інших суб’єктів господарювання на ринок первинного продажу виробниками сигарет. Сукупний розмір штрафів, накладених АМКУ на відповідачів у справі, склав 6,5 мільярдів гривень – найбільший штраф у справах про антиконкурентні узгоджені дії за всю історію АМКУ. На компанії групи JTI АМКУ наклав сукупний штраф у 923 мільйони гривень.

Завдяки налагодженій ефективній співпраці юридичних команд JTI та Sayenko Kharenko була розроблена глибока та масштабна правова позиція щодо незаконності рішення АМКУ як в частині застосування положень конкурентного законодавства, так і оцінки фактичних обставин справи, в тому числі, було вказано на глобальні прогалини в належності доказів, покладених АМКУ в основу обвинувачень щодо нібито причетності компаній JTI до антиконкурентних узгоджених дій.

Поєднання експертизи досвідчених адвокатів та юристів практики вирішення судових спорів та практики конкурентного права Sayenko Kharenko дозволило сформувати виважену та комплексну процесуальну стратегію щодо оскарження рішення АМКУ, яка враховувала тонкощі українського конкурентного та господарського процесуального законодавства, та успішно представити інтереси клієнтів в апеляційному та Верховному Судах. За результатами розгляду справи суди підтримали доводи щодо незаконності та необґрунтованості рішення АМКУ в частині клієнтів попри негативне рішення першої інстанції та прийняли остаточне рішення про повне задоволення позовних вимог JTI – рішення АМКУ, яким на клієнтів було накладено штраф на майже 1 мільярд гривень, визнано недійсним в їхній частині.

Радник Sayenko Kharenko Олексій Колток коментує: «Іноді бувають справи настільки знаковими, що ми всі розуміємо, що йдеться навіть не просто про справу, а про формування судової практики. І тому вся команда відчуває особливу відповідальність та необхідність застосування найвищого рівня професіоналізму. Я дуже вдячний всій нашій спільно з клієнтом команді за віру в результат, наполегливість та принциповість!»

Партнер Sayenko Kharenko Максим Назаренко додає: «Вважаю, що цей прекрасний результат – плід спільних зусиль надзвичайно професійної юридичної команди JTI та співпраці традиційно високопрофесійних практик вирішення судових спорів та конкурентного права Sayenko Kharenko. Результати нашого судового оскарження рішення АМКУ, безсумнівно, матимуть суттєвий вплив на подальше формування практики застосування конкурентного законодавства».

Над формуванням правової позиції та процесуальної стратегії щодо оскарження рішення АМКУ працювали дві команди Sayenko Kharenko – практики конкурентного права у складі радника Олександра Нагорного та юриста Михайла Суса під керівництвом партнера Максима Назаренка та практики вирішення судових спорів у складі радника Олексія Колтка, який керував судовим напрямком роботи, та старшого юриста Сергія Противня під керівництвом партнерки Олени Сукманової. Безпосередньо у суді інтереси клієнта представляли Олексій Колток, Олександр Нагорний та Сергій Противень.

Поділитися:

Далі Проєкти
Показати більше