close
МЕНЮ

Публікації

Ключові контакти
17 Квітня 2018

Трамп вчить Китай «чесній торгівлі»: чим загрожує Україні війна найбільших економік

Джерело: Європейська правда

Ще наприкінці минулого року стало зрозуміло: система міжнародної торгівлі в рамках СОТ просто тріщить по швах і вже не справляється з новими й новими викликами. Це показала і груднева міністерська конференція Світової організації торгівлі: країнам не вдалося досягти консенсусу з жодного принципового питання, а триваюче блокування з боку США призначення нових членів апеляційного органу може вже незабаром призвести до колапсу систему вирішення спорів у СОТ.

Однак і тоді ніхто не міг подумати, що вже за пару місяців почнеться повноцінна торгова війна. Торговий конфлікт між США і Китаєм – двома найбільшими економіками світу – може остаточно зруйнувати систему міжнародної торгівлі. Тим більше, сторони демонструють, що не збираються зупинятися і йти на поступки. А отже, наслідки цього конфлікту відіб’ються на всіх, включно з Україною.

Сталь і алюміній як загроза безпеці США

Після інавгурації президент США Дональд Трамп неодноразово робив гучні й не дуже схвальні заяви на адресу СОТ. Взяти хоча б гасла “Америка для американців”, заяви про можливість виходу США з СОТ… В певний момент світове співтовариство втомилося дивуватися подібним заявам, та, напевно, ніхто не вірив, що за усім цим будуть реальні дії. Однак кілька місяців тому став реалізовуватися саме такий сценарій.

У січні 2018 року було опубліковано результати розслідування, проведеного США щодо імпорту сталі та алюмінію на підставі Розділу 232 Закону США про торгову експансії від 1962 року. Цей розділ надає президенту США повноваження регулювати імпорт виробів, ввезення яких здійснюється в таких кількостях і за таких обставин, що це становить загрозу національній безпеці.

Читати далі

Поділитися:

Далі Публікації
Показати більше