close
МЕНЮ

Публікації

Ключові контакти
2 May 2019

Трейдери під напругою: хто зможе перепродавати електроенергію в Україні

Джерело: MIND

І чим необхідно керуватися в цій діяльності

З початком роботи нового ринку електричної енергії, за умови вдалого старту його оптового сегменту, має стати можливою трейдерська діяльність. У той же час за три місяці до введення нового ринку електроенергії міжнародне співтовариство стурбоване кволим виконанням закону України «Про ринок електричної енергії», що зазначається в листі до прем’єр-міністра України від 17 квітня 2019 року. Проте підготовка до введення нового ринку триває. Про особливості трейдерської діяльності на новому енергоринку спеціально для Mind розповіла Марина Гріцишина, експерт-консультант з енергетичних проектів.

З початком роботи нового ринку електричної енергії очікується поява нових гравців, які здійснюватимуть трейдерську діяльність. Під цим передбачається ліцензована діяльність із перепродажу електроенергії.

З лібералізацією ринку електроенергії у країнах ЄС у 1999 році була створена Європейська Федерація енергетичних трєйдєрів («European Federation of Energy Traders» або «EFET»). EFET складається з більш ніж 100 компаній, що здійснюють трейдерську діяльність на ринку електричної енергії та газу, з 27 європейських країн. Від України до асоційованих членів EFET входять компанія ДТЕК та «Нафтогаз України». Головними завданнями EFET є сприяння конкуренції, прозорості та відкритому доступу до європейського енергетичного сектору.

Читати далі

Поділитися:

Далі Публікації
Показати більше