close
МЕНЮ

Публікації

Ключові контакти
5 Серпня 2019

Питання на мільярд. Squeeze-out: поточний стан та перспективи

Джерело: НВ Бізнес

1,35 млрд грн — на таку суму на першу половину липня оцінюються акції міноритаріїв в українських компаніях, які викуплені або підлягають викупу у процедурі squeeze-out

Нагадаємо, що процедура примусового продажу акцій на вимогу власника домінуючого контрольного пакету акцій (95%), або процедура squeeze-out, була запроваджена у червні 2017 року з прийняттям закону щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах.

Метою squeeze-out було зменшити адміністративні та організаційні витрати компаній при взаємодії з акціонерами. Доцільність процедури обумовлена тим, що сотні або тисячі акціонерів, які часто володіють менше 0,01% акцій товариств, фактично не мають можливості впливати на їхню господарську діяльність. Усі стратегічні рішення приймаються власником домінуючого пакету акцій.

Squeeze-out як раз і передбачає можливість примусово викупити акції у таких міноритаріїв та зменшити витрати на корпоративне управління. Такий примусовий продаж здійснюється за умови попередньої компенсації міноритаріям ринкової вартості їхніх акцій шляхом перерахування коштів на ескроу рахунки.

Читати далі

Поділитися:

Далі Публікації
Показати більше