close
МЕНЮ

Публікації

Ключові контакти
16 Вересня 2019

Проблемні аспекти визнання й виконання на території України рішень міжнародного арбітражу проти суверенних держав

Джерело: "ЮРИСТ & ЗАКОН"

У статті розкрито головні проблеми, що виникають у процесі визнання й виконання рішень міжнародного інвестиційного арбітражу (арбітражні рішення), за якими інвестор є кредитором (стягувачем), а суверенна держава – боржником (боржником-сувереном). Боржником за такими арбітражними рішеннями може бути як іноземна держава, так і Україна, але в цій статті ми аналізуємо саме виконання арбітражних рішень проти іноземних держав.

У першій частині статті міститься аналіз застосування українськими судами вимоги про встановлення наявності майна боржника на території України. Виконання цієї вимоги є передумовою для розгляду питання щодо визнання й виконання арбітражного рішення проти іноземної держави.

Далі ми аналізуємо практику стягнення компенсації за арбітражними рішеннями за рахунок майна суверенної держави і третіх осіб на етапі виконавчого провадження.

Наші висновки ґрунтуються на конкретних випадках спроб стягнути компенсацію за арбітражними рішеннями з іноземних держав на території України. Зокрема, ітиметься про такі справи.

Читати далі

Поділитися:

Далі Публікації
Показати більше