close
МЕНЮ

Публікації

Ключові контакти
20 Серпня 2020

Нерухомість витягують з «тіні»: експерт знайшла серйозну проблему з ідеями Ради

Джерело: Сегодня

Декілька парламентських законопроєктів суперечать один одному

До Верховної Ради подано законопроєкт «Про ріелторську діяльність» (№3618), який пропонує, зокрема, заборонити оренду квартир без ріелторів. Але на цьому ідеї законодавців не закінчилися, і слідом за цим документом були зареєстровані ще кілька законопроєктів про оподаткування доходів від оренди нерухомості. Ставки пропонують знизити, щоб вивести ринок оренди житла з тіні.

Як пояснила сайту «Сьогодні» старша юристка Sayenko Kharenko Анастасія Бідах, ці ініціативи дещо суперечать одна одній. На її думку, обов’язкова участь ріелтора в угоді нівелює весь ефект від зниження податку:

«Детінізація відбувається при створенні рівних умов для всіх учасників ринку. Зниженням податку на доходи фізичних осіб від здачі в оренду нерухомого майна будуть вирівняні певні умови. Але в разі ухвалення закону про ріелторську діяльність в існуючій сьогодні редакції ці зміни можуть не дати очікуваного ефекту,оскільки витрати для учасників угоди будуть збільшені на оплату послуг ріелторів та внесення нерухомості до додаткових реєстрів. Більш того, є ризик, що навіть та невелика частина громадян і підприємців, які здають зараз нерухомість офіційно, щоб уникнути додаткових витрат на послуги ріелтора, в яких більшість не бачить сенсу, можуть піти в тінь. В результаті пропоновані нормативні акти не приведуть до бажаного ефекту – детінізації ринку оренди нерухомого майна», – говорить юрист.

Поділитися:

Далі Публікації
Показати більше