close
МЕНЮ

Публікації

Ключові контакти
10 Серпня 2018

Субсидіарна відповідальність за доведення до банкрутства: неможливе можливо?

Джерело: Банкрутство & Ліквідація

Часто трапляється так, що після відкриття справи про банкрутство підприємства кредиторам вже зрозуміло – у них навряд вийде стягнути борги з боржника, оскільки активів банкрута просто недостатньо.

Нерідко причиною цього є дії керівництва, учасників чи інших пов’язаних з банкрутом осіб, які мали місце до формального звернення до суду з проханням порушити справу про банкрутство. Як наслідок, під час проведення ліквідаційної процедури ліквідатор не в змозі сформувати достатню ліквідаційну масу для задоволення вимог усіх кредиторів. Чи не єдиною можливістю повернення боргу для кредиторів у такому разі є притягнення до відповідальності осіб, винних у тому, що підприємство стало банкрутом. Інакше кажучи, стягнення боргу не за рахунок активів банкрута (яких недостатньо), а з осіб, винних у доведенні боржника до банкрутства. Насправді на практиці мало хто вірить у реальність такої можливості. Такий скептицизм не безпідставний. Завершених обвинувальним вироком кримінальних справ за доведення до банкрутства обмаль.

Проте нещодавня Постанова Верховного Суду від 30 січня 2018 року в справі № 923/862/15 підтвердила реальність можливості притягнення до субсидіарної відповідальності третіх осіб за зобов’язаннями боржника у зв’язку з доведенням його до банкрутства й без наявності вироку щодо таких осіб. Фактично Верховний Суд указав, що банкрутство не є початком кінця, а насправді може стати реальною підставою для нового позову ліквідатора до третіх осіб. Детальніше це якраз описано далі в статті.

Читати далі

Поділитися:

Далі Публікації
Показати більше