close
МЕНЮ

Публікації

Ключові контакти
3 Грудня 2018

У чому особливості підтримки відновлюваної енергетики в ЄС

Джерело: MIND

Які зобов’язання взяла на себе Україна і чи зможе їх виконати

13 листопада 2018 року парламент ЄС затвердив цілі щодо запровадження 32% відновлюваної енергетики до 2030 року шляхом прийняття частини документів в рамках пакету «Чиста енергія для всіх європейців». Докладніше про нові плани розвитку енергопостачання з ВДЕ в Євросоюзі спеціально для Mind розповідає Марина Гріцишина, радник Sayenko Kharenko.

Для підтримки подальшого розвитку та залучення інвестицій різні економіки світу впроваджують певні «маяки» відносно отримання електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). За даними IRENA, до 2017 року 150 країн у світі затвердили відповідні плани для ВДЕ, а 126 країн встановили спеціальні стратегії та правила.

13 листопада 2018 року Парламент ЄС затвердив нові обов’язкові плани стосовно ВДЕ та енергоефективності до 2030 року, схваливши законодавчі пропозиції у пакеті «Чиста енергія для всіх європейців». Вони спрямовані на надання доступу до екологічно чистої енергії та досягнення світового лідерства ЄС у відновлюваній енергетиці.

До 2020 року країни ЄС встановили плановий показник у 20% ВДЕ з усього обсягу енергоспоживання. Проте вже зрозуміло, що він не буде досягнутий. Так, станом на 2016 рік частка ВДЕ в енергобалансі європейських країн складала 17%. Але незважаючи на невиконання початкових показників, ЄС продовжує планувати розвиток «зеленої» енергетики вже до 2030 року. Україна також має свої цілі – відповідно до Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, на ВДЕ має припадати 11% усього енергоспоживання. Цю висоту також навряд чи буде взято, проте приклад ЄС свідчить про важливість роботи щодо подальших планів до 2030.

Читати далі

Поділитися:

Далі Публікації
Показати більше